Skocz do zawartości

[korba, pedały] q-factor pedałów


prezi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

zbudowałem sobie fitness na bazie ramy O1 Gridd. Korba to Apex Sram -- tak jak w gotowym Gridd. Pedały sobie do tego kupiłem crankbrothers eggbeaters i okazało się,

uderzam tyłem buta o dolne widełki. Jakbym miał gotowego Gridda problem byłby ten sam. Teraz dotarło do mnie, że korby szosowe takie jak Apex mają

mniejszy Q-factor niż korby MTB. Jak sobie z tym radzicie? Cofnąłem bloki do tyłu buta (wcześniej miałem maksymalnie z przodu) i jest trochę lepiej.

Do tej pory jeździłem na MTB z korbą alivio na kwadrat i w ogóle nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RafalxM napisał:

raczej mają, zależy czego szukasz, chociażby FC-MT300 z najtańszych pod HT2

Chodzi mi o blat do 11x1. Tutaj największe to jakieś 32t dlatego wszyscy używają korb apex lub grx tylko jak sobie z tym radzą szosowcy jeśli but włazi w prawe dolne widełki.

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

Rozwiązaniem problemu mogą być "kneesavers"  - tylko raczej z pewnego źródła żeby nie było kuku

Ew. nie wiem jak tam w przypadku mtb ale pedały szosowe np. ultegra są dostępne z różną długością osi, bodajże +4mm

W mtb q-factor korby jest o 26mm większy więc problem nie występuje. Te kneesavers nie obsługują montażu pedała przez imbus 8mm - muszę chyba zmienić eggbeaters na pedały montowane płaskim kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...