Skocz do zawartości

[suport] złapał spory luz.


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

złapałem duży luz na ośce, stuka i konce korby latają po kilka mm w lewo i prawo (sama ośka na boki nie chodzi)

Niestety gdzieś mi wcięło klucz do tej wewnętrznej nakrętki która trzyma lewą korbę i muszę chyba zamówić nowy.

Pytanie czy od razu zamawiać nowy suport czy tam jest jakaś regulacja którą można skręcić?

Z tego co pamiętam ale to było kilka ładnych lat temu to przykręcałem miski suportu do ramy, przekładałem ośkę, nałożyłem drugą korbę, przykręciłem tę nakrętkę i skręciłem dwa imbusy. Nie kojarze regulacji ...

Korby slx albo coś podobnego, suport nie pamiętam mogę zrobić zdjecie misek jak umyję.

Przebieg spory myślę ze 10tys +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że te łożyska w Accencie są fatalne - pordzewiały mi błyskawicznie. Także albo od razu napchać smaru pod uszczelkę albo od razu porządne łożyska albo shimanowski BB-52 za 45 złotych. Łożyska w Shimano są nietypowe choć do kupienia ale za to raczej porządne - u Ciebie 10k+ przy umiarkowanym dbaniu o rower :D 

Ja jeżdżę na Accencie ale łożyska do niego kupowałem Endury po 30 zł/sztuka. Kręci się lżej niż Shimano bo Shimano ma specyficzne uszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkg napisał:

Łożyska w Shimano są nietypowe choć do kupienia

+ narzędzie do ich wyjęcia za 60 zł chyba.

Lącznie biznes na dizeń dobry 100 zł. 

Już lepiej kupić za 130 zł suport Tokena z łożyskami Premium ( raz, że trzymają bardzo długo uszczelnienie, dwa mają bardzo niskie opory toczenia, trzy są tanie i wymieniane bez narzędzi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...