Skocz do zawartości

[sztyca] sztyca podsiodłowa rusza się mimo zaciśnięcia


maxon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problemik w rowerze żony - KTM Vento, mianowicie zauważyłem że sztyca podsiodłowa KTM Line mimo dokręcenia i zaciśnięcia przy mocniejszym szarpnięciu przekręca się w lewo, prawo, a jak moją masą na siodełku lekko podskocze to nawet lekko schowa się. Poza tym zacisnąłem tak mocno że ona sama tego nie otworzy a chyba to nie jest metodą. Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zmiana zacisku może niewiele pomóc, bo wygląda to na wyrobioną rurę podsiodłową. Skoro ściskasz bardzo mocno zaciskiem to nic nie powinno zjeżdżać, tam nie ma się co zepsuć. Zacisk wymienić można, nie są to duże koszta, a może być mimo naszych podejrzeń skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przełożyłem z ciekawości sztyce z drugiego roweru i też się kręci, u mnie jest ok bo mam zacisk na śrubę, ale u żony samozamykacz jest potrzebny bo żeby wyjąć fotelik muszę wyjąć siodełko, więc kręcenie śruba za każdym razem nie wchodzi w grę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie jest to problem związany z systemem zacisku sztycy, czy to będzie szybkozamykacz czy zacisk na śrubę nie ma znaczenia. Kup na próbę najtańszy zacisk z szybkozamykaczem i zobaczysz czy sztyca nadal zjeżdża.

Proponuję sprawdzić także w drugą stronę, dla sprawdzenia co jest nie tak, czyli:

1. Zacisk na śrubę przymierzyć do roweru żony.

2. Przełożyć sztycę z roweru żony do drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokręcaj może kluczem dynamometrycznym. Mnie też zjeżdżała sztyca dokręciłem na 4.5Nm i jest ok, a na czuja na szybko zamykaczu to wydawało mnie się że już wystarczająco mocno zamocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...