Skocz do zawartości

[Przerzutka Deore XT] Zmiana z 781 na 786


seba_nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W moim rowerku (Kellys Gate 90) mam przerzutkę tylną Deore XT RD-M781. Generalnie jest super - szczególnie gdy zmieniłem manetkę na XT. Czasami jednak brakuje napięcia łańcucha. W związku z tym mam pytanie. Czy jeśli zmienię przerzutkę na RD-M786 (ze sprzęgłem) to będzie duża różnica w napięciu łańcucha? Manetki chyba nie muszę zmienić? 

Dziękuję za informację. 

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Manetka pozostaje ta sama. Na pewno przy przerzutce ze sprzęgłem łańcuch jest lepiej napięty i nie obija tak często ramy.

Pytanie czy nie prościej i taniej kupić neopren na widełki i wyciszyć dźwięki, zwłaszcza gdy przerzutka jest w pełni sprawna.

Sens zmiany byłby według mnie gdybyś chciał przerabiać napęd na 1x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc łańcuch nie będzie mocniej napięty. Nie tak działa sprzęgło. Przez to jak działa, opiera się jego luzowaniu ale same sprężyny wcale nie są jakoś mocniejsze.

 

Deore M6000-SGS to będzie to samo z taką różnicą, że kółeczka nie będą na łożyskach tylko na ślizgach. Z tego co widzę kosztuje jakieś 100 zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

To jak wytłumaczysz fakt, że w przerzutkach ze sprzęgłem łańcuch nie obija o ramę?

Tą samą zasadą, w jakiej podkręcenie tłumienia w amortyzatorze nie zwiększa sagu. Aczkolwiek - stawiam, że twórcy wątku chodzi o nie telepanie się właśnie i na to rzeczywiście sprzęgło pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...