Skocz do zawartości
  • 0

Jak przewieźć rower samochodem

Ralphaello

Pytanie

Dzień dobry.

W grę wchodzi tylko przewóz rowerów na dachu samochodu.

Czy polecacie jakiś konkretny, nie drogi bagażnik na relingi na dach samochodu ?

Czy jest szansa na zamontowanie 4 rowerów (29", 27,5", 24", 20") na dachu samochodu ?

Czy skręcamy kierownice do przewozu, czy montuje się je naprzemiennie ?

Bardzo proszę o wszelkie porady ?

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Teraz, Ralphaello napisał:

Czy polecacie jakiś konkretny, nie drogi bagażnik na relingi na dach samochodu ?

Nie istnieje nic takiego. Najlepiej zerknąć na rozwiązania najbardziej znanych producentów, np thule. W każdej kwestii związanej z rowerami lepiej raz a porządnie, lepiej używka dobrej marki niż nowy śmieć

Czy jest szansa na zamontowanie 4 rowerów (29", 27,5", 24", 20") na dachu samochodu ?

Sprawdź maksymalne obciążenie dachu jakie przewiduje producent auta ale generalnie nie powinno być problemów.

Czy skręcamy kierownice do przewozu, czy montuje się je naprzemiennie ? 

Jak chcesz, jak się zmieści, masz różne rowery więc kierownice powinny się "mijać". Grunt, że łatwiej zamontować bagażniki naprzemiennie niż każdorazowo rozkręcać mostki

• 0

Dach zazwyczaj wytrzyma 75 kg - nie tu problem,  ale zależnie jakie auto taka szerokość dachu, a za tym dalej idzie jakie belki poprzeczne masz / kupisz - bo one też ograniczą  szerokość do wykorzystania na montaż uchwytów rowerowych. 

(Widywałem i 5 rowerów na raz na dachu - ale przeważnie jakiś dziecięcy był mocowany na części belek już na zewnątrz łap. 

• 0

ja to jak jechalem z rodzina na wakacje to po taniosci znalezlem na olx, modelu już nie pamietam, ale on byl maly, to chyba tu nie pomoze. u mnie to tak z 80 kg wytrzymywal, ale to na jeden górski i dziecięcy tylko to wystarczało. ja kierownicy nie skręcalem, ale tutaj to moze byc problem. https://motoryzacjaonline.pl/jak-przewiezc-rower/ tu cos o tym pisza to sobie przeczytaj pozdrawiam serdecznie

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...