Skocz do zawartości
  • 0

Jak przewieźć rower samochodem


Ralphaello

Pytanie

Dzień dobry.

W grę wchodzi tylko przewóz rowerów na dachu samochodu.

Czy polecacie jakiś konkretny, nie drogi bagażnik na relingi na dach samochodu ?

Czy jest szansa na zamontowanie 4 rowerów (29", 27,5", 24", 20") na dachu samochodu ?

Czy skręcamy kierownice do przewozu, czy montuje się je naprzemiennie ?

 

Bardzo proszę o wszelkie porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Teraz, Ralphaello napisał:

Czy polecacie jakiś konkretny, nie drogi bagażnik na relingi na dach samochodu ?

Nie istnieje nic takiego. Najlepiej zerknąć na rozwiązania najbardziej znanych producentów, np thule. W każdej kwestii związanej z rowerami lepiej raz a porządnie, lepiej używka dobrej marki niż nowy śmieć

Teraz, Ralphaello napisał:

Czy jest szansa na zamontowanie 4 rowerów (29", 27,5", 24", 20") na dachu samochodu ?

Sprawdź maksymalne obciążenie dachu jakie przewiduje producent auta ale generalnie nie powinno być problemów.

Teraz, Ralphaello napisał:

Czy skręcamy kierownice do przewozu, czy montuje się je naprzemiennie ? 

Jak chcesz, jak się zmieści, masz różne rowery więc kierownice powinny się "mijać". Grunt, że łatwiej zamontować bagażniki naprzemiennie niż każdorazowo rozkręcać mostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dach zazwyczaj wytrzyma 75 kg - nie tu problem,  ale zależnie jakie auto taka szerokość dachu, a za tym dalej idzie jakie belki poprzeczne masz / kupisz - bo one też ograniczą  szerokość do wykorzystania na montaż uchwytów rowerowych. 

(Widywałem i 5 rowerów na raz na dachu - ale przeważnie jakiś dziecięcy był mocowany na części belek już na zewnątrz łap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja to jak jechalem z rodzina na wakacje to po taniosci znalezlem na olx, modelu już nie pamietam, ale on byl maly, to chyba tu nie pomoze. u mnie to tak z 80 kg wytrzymywal, ale to na jeden górski i dziecięcy tylko to wystarczało. ja kierownicy nie skręcalem, ale tutaj to moze byc problem. https://motoryzacjaonline.pl/jak-przewiezc-rower/ tu cos o tym pisza to sobie przeczytaj pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...