Skocz do zawartości

[taśma ochronna] Taśma ochronna na bagażnik / tylni widelec - ochrona przed otarciami lakieru


jaruone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Macie może jakieś dobre patenty na zabezpieczenie bagażnika przed otarciami przy ściąganiu i zakładaniu sakw ?

Ten sam patent chciałbym wykorzystać przy zabezpieczeniu tylnego widelca, gdy rower umieszczam w stojaku.

Do tej pory używałem czarnej taśmy izolacyjnej (elektrycznej) ale nie jest ona za wytrzymała. Używam sakw Ortlieb  City

Ortlieb City

i ich częste ściąganie i zakładanie, powoduje otarcia i dość szybkie zużycie taśmy.

Ze stojakiem jest jeszcze gorzej, bo nie zauważyłem, że uchwyty producent wyciął na laserze z kawałka blachy, nie stępił krawędzi i nałożył na to osłonkę PCV. Pod ciężarem roweru osłonka się przecięła, poszła też taśma izolacyjna i uszkodziło mi trochę lakier. Teraz będę musiał wziąć pilnik / szlifierkę w dłoń i zaoblić krawędzie uchwytów i nałożyć kilka warstw termokurczki.

Po takich "operacjach" dobrze by było okleić tylne widełki czymś wytrzymałym, i tu liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...