Skocz do zawartości

[Sztyca opuszczana] Bontrager Line - nie chce wracać


mudia

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentem jest  Bontrager Line 150 mm. Problem wygląda tak, że gdy sztyca nie jest maksymalnie wyciągnięta i chwilę na niej będę siedział (trochę pougniatał ze względu na nierówności), to sztyca nie chce sama wrócić do pełnej długości. Problemu nie ma gdy sztyca jest maksymalnie wyciągnięte lub złożona. Gdy sztyca już jest w takim stanie (w połowie długości i zablokowana), próbowałem nią poruszać, nawet mocno, w różnych płaszczyznach - luz ma, ale sama nie chce się wyciągnąć. To co muszę zrobić, to albo ręcznie ją wyciągnąć (wystarczy odrobinę i sama dalej już się rusza), albo lekko ją złożyć (wystarczy delikatnie na niej przysiąść) i następnie sama już się rozprostowuje.

Sztycę rozebrałem w zalecanym zakresie i przesmarowałem porządnie, ale to nie pomogło - śligi wyglądały porządnie.

Czy ktoś miał podobny problem z tą sztycą?

Czy macie jakieś manuale serwisowania cartige tej sztycy - sam nie mogę znaleźć? A może jest nierozbieralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie być związku ale ja mam Kind Shocka i nie chciała wracać odpowiednio ale wracała bez problemu po wyjęciu z roweru. Znajdź to miejsce gdzie się blokuje i spróbuj poluzować zacisk. U mnie przez zbyt mocne skręcenie nieco się odkształciła. Bardzo minimalnie i po demontażu działała perfect.

I tak samo wystarczyło minimalnie ruszyć i znowu latała jak szalona, przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gruber69 napisał:

Może nie być związku ale ja mam Kind Shocka i nie chciała wracać odpowiednio ale wracała bez problemu po wyjęciu z roweru. Znajdź to miejsce gdzie się blokuje i spróbuj poluzować zacisk. U mnie przez zbyt mocne skręcenie nieco się odkształciła. Bardzo minimalnie i po demontażu działała perfect.

I tak samo wystarczyło minimalnie ruszyć i znowu latała jak szalona, przez jakiś czas.

Dzięki, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...