Skocz do zawartości
k3s4

[naped] cykanie podczas pedałowania

Rekomendowane odpowiedzi

k3s4

Witam, od jakiegos czasu slysze takie stukanie podczas pedalowania. Rower to Scott Aspect 920 - praktycznie nowy ze sklepu.

gdzie szukac przyczyny ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RafalxM

pierwsze co bym sprawdził to sztyca - wyjmij, przeczyść szmatka sztycę i rurę w środku 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cervandes

Mi dokładnie tak - po miesiącu od zbudowania - klikał rower, co obrót korbą. Dałbym sobie rękę uciąć, że wkład suportu się posypał. No i parę kilometrów asekuracyjnej jazdy rama pękła.

Skoro rower nowy, to masz na niego gwarancję zapewne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RafalxM

Też miałem taki przypadek - też objawiało się takim cykaniem i też to była rama, ale u mnie to był bardzo stary zawodnik w pordzewiały w środku.

Warto obejrzeć dokładnie całą ramę pod tym kątem.

Poniżej na fotce - to już stan jaki zobaczyłem przed powrotem z pracy....wcześniej cykało mi tak kilka dni, dobrze ze się nie złożyło podczas jazdy :devil:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
k3s4

zauwazylem, ze te cykanie wystepuje teraz tylko podczas mocniejszego nadepniecia na pedaly a dokladnie kiedy prawy pedal jest w dolnej pozycji.. 

bylem w serwisie, ale przez to ze wystepuje to z jakiegos powodu losowo nic takiego nie zauwazyli.. ech

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cannondalePILOT

U mnie cykanie tez nieraz wystepuje. Sadze, ze to po porostu niedoskonalosc suportu BB30 w moim przypadku... Zastanawiam sie czy nie wlozyc wlasnie takiej przejsciówki 'Token NINJA'- jakos tak sie to nazywa. Podmien pedala z innego roweru, to tez ci wyeliminuje jednego potencjalnego winowajce :-) Ale jak nowy rower w sumie to niech go naprawiaja w ramach gwarancji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
K9G
Napisano (edytowane)
W dniu 14.06.2020 o 14:00, k3s4 napisał:

zauwazylem, ze te cykanie wystepuje teraz tylko podczas mocniejszego nadepniecia na pedaly a dokladnie kiedy prawy pedal jest w dolnej pozycji.. 

bylem w serwisie, ale przez to ze wystepuje to z jakiegos powodu losowo nic takiego nie zauwazyli.. ech

Trzeba rozebrać korbę, ściągnąć suport, ściągnąć pedały, wyczyścić gwinty i mufę, dokręcić każdą śrubkę pojedynczo, nasmarować gwinty smarem i skręcić z powrotem. Gdzieś jest jakiś luz.

Edytowane przez K9G

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
inforobert

Na suport można nawinąć taśmę teflonową. Czasem cykanie to luz między suportem a miską suportu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta