Skocz do zawartości

[naped] cykanie podczas pedałowania


k3s4

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem taki przypadek - też objawiało się takim cykaniem i też to była rama, ale u mnie to był bardzo stary zawodnik w pordzewiały w środku.

Warto obejrzeć dokładnie całą ramę pod tym kątem.

Poniżej na fotce - to już stan jaki zobaczyłem przed powrotem z pracy....wcześniej cykało mi tak kilka dni, dobrze ze się nie złożyło podczas jazdy :devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cykanie tez nieraz wystepuje. Sadze, ze to po porostu niedoskonalosc suportu BB30 w moim przypadku... Zastanawiam sie czy nie wlozyc wlasnie takiej przejsciówki 'Token NINJA'- jakos tak sie to nazywa. Podmien pedala z innego roweru, to tez ci wyeliminuje jednego potencjalnego winowajce :-) Ale jak nowy rower w sumie to niech go naprawiaja w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 14:00, k3s4 napisał:

zauwazylem, ze te cykanie wystepuje teraz tylko podczas mocniejszego nadepniecia na pedaly a dokladnie kiedy prawy pedal jest w dolnej pozycji.. 

bylem w serwisie, ale przez to ze wystepuje to z jakiegos powodu losowo nic takiego nie zauwazyli.. ech

Trzeba rozebrać korbę, ściągnąć suport, ściągnąć pedały, wyczyścić gwinty i mufę, dokręcić każdą śrubkę pojedynczo, nasmarować gwinty smarem i skręcić z powrotem. Gdzieś jest jakiś luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Walczyłem w rowerze który kiedyś miałem dokładnie z takim samym problemem. 
Rozwiązaniem okazało się wkręcenie suportu na smar , czyli nasmarowanie gwintu. Niestety problem się pojawiał co jakieś 500km, wiec co tyle musiałem wykręcać suport, czyścić i smarować na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...