Skocz do zawartości

[3500--4000] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  proszę o pomoc w zakupie  roweru w budżecie do 4000 złotych.  Jeżdżę po asfalcie, ścieżkach rowerowych oraz w lesie,  w stosunku 60 % asfalt 40 % las, dlatego myślę że najlepszym zakupem będzie dla mnie rower crossowy. Mam  177 cm wzrostu.  Rower będzie mi służył do jazdy rekreacyjnej.  Nie mogę znaleźć w sprzedaży ciekawego roweru, który pasowałby do mojego wzrostu. Wszystko chyba już wykupione;( Jakie rowery by mi Państwo polecili? Na pierwszym miejscu stawiam komfort jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym budżetem. Prawdę mówiąc albo bym szukał czegoś tańszego typu Kands, Indiana albo czegoś droższego typu Rockrider 50/100/500, Gate 50 czy nawet 30, odwrócił mostek do góry, ewentualnie wrzucił cieńsze opony i miał dobry wygodny rower.

Może ktoś inny ma jakiś pomysł ale gdy kiedyś myślałem o crossie to wyszło mi, że ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze widzę inaczej . Najpierw idziesz do sklepu/ów i patrzysz co możesz kupić w zakładanym budżecie i swojej rozmiarówce ( 19" ? ) , a potem możemy porównać osprzęt . W kwestii wygody i dopasowania nie da się wiele doradzić przez neta . Ludzie są różnie zbudowani , mają różne proporcje i upodobania . Również producenci mają różne filozofie dotyczące geometrii ram . Tylko przymiarka , a lepiej jazda próbna pozwoli dobrać wygodny rower . 3,5 -4 tyś to już dobry budżet i rowery z tej półki cenowej są ok . Gdybyś nie znalazł crossa to możesz poszukać turystycznego MTB  ( tzn nie maszynki XC ) z napędem np 3x10 i zmienić opony na ,,asfaltowe " albo po prostu węższe i mniej agresywnym bieżnikiem . Gdybym ja szukał crossa w tej cenie to patrzyłbym na :

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-hybrydowe/dual-sport/dual-sport-3/p/28839/?colorCode=grey

Itp itd  Kross , Romet , Unibike , Scott , Cube , Wheeler  Merida 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za pomoc WaGiant, który jest Twoim zdaniem lepszy rower roam 1 disc czy kross evado 8?  Tak, wiem że najlepiej do sklepu rowerowego się udać. Chciałbym jednak przed zakupem zrobić jak największe rozeznanie, bo sprzedawcy są różni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-kross-evado-80-2019-outlet-p-6054.html?gclid=EAIaIQobChMIqp_cqrft6QIVHouyCh0hLANFEAQYASABEgIulPD_BwE

To są bardzo podobne rowery pod względem osprzętu. W obu ten sam kiepski amortyzator sprężynowy Suntour. Będą jeździć, ludzie na takich rowerach robią tysiące kilometrów. Wziąłbym ładniejszy albo lżejszy. Raczej lżejszy. Poszukałbym jeszcze u Meridy ...

PS: Jak pytasz o dany rower - wrzucaj linki do stron ze specyfikacją. Raz, że łatwiej, dwa, że od razu wiadomo który rocznik. Oczywiście pójście do sklepu bez większej orientacji to proszenie się o wciśnięcie najgorszego gniota który mają na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm 

Amortyzatory  - Giant powietrzny , Kross ( patrzę na specyfikację modelu 2020 ) niby ten sam , ale nie napisali że powietrzny . Trzeba dopytać bo specyfikacja w ogóle słabo opisana .

Napęd - Giant  dość dziwny jak na crossa . Nie ma typowych dla takich rowerów twardych przełożeń 48-11  . Ale bez przesady , to nie jest rower do ścigania się po asfalcie , moim zdaniem przełożenie 44-11 wystarczy , a z drugiej strony 32-42 jest dostatecznie  miękkie nawet na spore podjazdy .  Kross ma typowy napęd 3x10 , powinien mieć i twardsze i bardziej miękkie przełożenia od G . Napisałem ,,powinien" bo opis nie jest dokładny .  Giant ma  korby ze integrowaną osią i zewnętrzne łożyska  . To + .

Hamulce - Kross ma o klasę lepsze ale te z G też dają radę .

Waga na + dla G .

Firma - G jest bardziej renomowany niż K . Jeśli ma to dla ciebie znaczenie .

Geometria . Z tabelek wynika że G jest niższy ale sporo dłuższy od K . Czyli na G będziesz miał wyżej ( w stosunku do ramy ) wysunięte siodło i bardziej pochylona pozycje . Kross jest bardziej ,,kwadratowy " . Nie da się  powiedzieć na którym będzie ci lepiej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż kupując przez neta nie przymierzysz , a podobno stawiasz na wygodę .  Napisałem jakie są różnice i jakie wątpliwości . Wspomniany wyżej kellys ma dobrą specyfikację . Trudno powiedzieć czy warto dopłacać . Nie da się nawet powiedzieć który jest lepszy . Wszystkie są ok ale każdy trochę inny . Na pewno warto zobaczyć na żywo i przymierzyć , nawet gdybyś miał później kupić przez neta .

Errata :

Kellys jest lepszy od Krossa . Jeśli w krosie nie ma amora air to moim zdaniem warto dopłacić do G lub Kellysa . Kellys jeśli chodzi o długość jest pomiędzy G i krossem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramram. Kellys Phanatic 70 z 2019 r.  jest już wyprzedany, chyba że wiesz gdzie jeszcze mógłbym go kupić?. Do wyboru jest więc jest KP 70 z 2020 za 4.400, Giant zaś kosztuje ok. 3500 złotych. Wydaje mi się, że różnice między rowerami nie są na tyle duże, żeby dopłacać 900 złotych? 

Wydaje się, że Giant to w tej chwili najlepszy wybór do przetestowania w sklepie rowerowym w relacji cena/jakość.  Który jeszcze z rowerów warty byłby przetestowania?  Dodam, że ważę 70 kg przy wzroście 177 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przede wszystkim przymierzył do tego Gianta Roam 1. Patrząc na opis techniczny to bardzo zrównoważony rower, mający wszystko czego można oczekiwać w rowerach typu cross (czyli rowerach rekreacyjnych), choć może bez spektakularnych fajerwerków. Do tego może być najbardziej dostępny do przymiarki i zakupu w realu, a cenę  można uznać za przyzwoitą. Atutem Gianta jest nowoczesna dwurzędowa korba (zupełnie wystarczająca dla osób bez szczególnie mocnej nogi) plus powietrzny amortyzator. Do tego standardowe, ale zapewne wystarczające hamulce Shimano - tu konkurencja (Kellys, Kross) oferuje niby wyższy model, ale dopłacać wg mnie nie warto planując jedynie rekreację. Wszystkie konkurujące rowery to top wyposażenia w swojej klasie, więc za kluczowe uznałbym wybór roweru o najbardziej wygodnej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yarad, byłem w sklepie rowerowym stacjonarnym i przymierzałem zarówno giant 1 i 0 , jak i Kellys Phanatic 70 z 2020 r.. Na wszystkich tych rowerach mi się dobrze jeździ.  Sprzedawca za bardzo nie wyjaśnił mi, czy rozsądnie jest wydać więcej, ogólnikowo stwierdzają, że zawsze lepiej dołożyć i mieć lepszy rower:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie czy warto dopłacać . Kellysa należy porównać do G0 ale brakuje ważnej informacji - wagi Kellysa . Ogólnie to trudno powiedzieć żeby któryś był zdecydowanie lepszy , są inne  i oba dobre . Napęd 3X10 kontra 2x11 . Kwestia gustu . Na pewno 3X10 z kellysa będzie miało i twardsze i bardziej miękkie przełożenie niż 2x11 w G . Kellys na oponach CX 38 powinien być szybszy niż Giant na oponach 42 ale to teorie bo nie znamy wagi kół w obu rowerach . Kellys ma amor o większym skoku , G za to karbonową sztycę . I co wybierasz ? :)  

G1 jest ogólnie gorszy od G0 ale to nadal dobry rower . Na pewno ma inne koła ale nie wiemy nic o ich wadze . Osobiście wolałbym mieć 32 szprychy niż 28 - łatwiej wycentrować . Napęd 2x10 o takim samym zakresie co 2x11 będzie gorzej zestopniowany , gdzieś może być ,,dziura " .

Generalnie gdybym chciał wydać 4,5 tyś decydowała by wygoda , waga , cena komponentów ( bo łańcuch będziesz wymieniał często , a raz na kilka łańcuchów kasetę ) , gwarancja i ogólne wrażenie estetyczno-użytkowe .

Gdybym miał 3,5 tyś to brałbym G1 bez zastanowienia i bez kompleksów bo to też dobry rower .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagiant Kupiłem G1. Różnice nie wydały mi się na tyle duże, żeby warto było za nie płacić 800, 900 złotych. Wrażenia z jazdy po asfalcie i ścieżkach rowerowych bardzo dobre. Może lepszy amortyzator by się przydał albo jego regulacja, bo w tym aspekcie myślałem że będzie lepiej. Ważę 70 kg, więc to nie problem mojej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu amor jest pneumatyczny . Może masz źle dobrane ciśnienie ? W instrukcji albo na goleni powinna być tabelka jakie ciśnienie do wagi . To oczywiście punkt wyjściowy , zawsze możesz trochę mniej albo więcej napompować . Potrzebna specjalna pompka do amorów albo wizyta w serwisie . Myślę że w sklepie gdzie go kupiłeś powinni bez marudzenia ustawić ciśnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...