Skocz do zawartości

[Napęd rowerowy]Poststrzępiona linka od przedniej przerzutki


HeinzRitter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Parę tygodni temu zauważyłem że linka od przedniej przerzutki mi się postrzępiła dokładnie w miejscu gdzie jest zaciśnięta i ja jeszcze do tego czasu jeździłem tak z nią jednakże by nie ryzykować chociażby zerwania na dłuższej trasie oszczędze sobie jazde i w poniedziałek dam go do serwisu na wymiane linki
I zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze zanim zauważyłem tą linke miałem problem z wrzuceniem łańcucha na najmniejszą zębatkę przedniej przerzutki i tak jeździłem przez miesiąc czy półtora możliwe że już wtedy z linką coś było nie tak ale po prostu nie do tego stopnia bym zwrócił uwagę a w tej chwili się to drastycznie pogorszyło
Czy postrzępiona linka może być powodem tego? poza piszczącymi hamulcami którym dam jeszcze spokój to najbardziej uciążliwa rzecz w moim rowerze tymbardziej że mieszkam na terenie górskim i poszukuje nadzieji że wymiana linki pozbędzie się już tego problemu 

101829776_254257562520021_4624282083764731904_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być, generalnie jak linka się strzępi to może się nieco luzować, a z kolei poluzowana linka to wózek przerzutki niżej, więc powinno być trudniej wrzucać ale na większe zębatki. Trzeba po prostu razem z wymianą linki (i pewnie pancerzy) wszystko wyregulować i będzie okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...