Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana SR-SUNTOUR NVX na coś lżejszego/lepszego


aiv

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałem zacząć modyfikację swojego roweru - Lazaro Integral V3 2015/2016 rok (nie jestem pewny). Chce zacząć od amortyzatora. 

Budżet na początek 1000 zł, ale jeśli jest coś o wiele lepszego i trochę droższego, nie ma problemu. Powietrzny chyba jest jedyną sensowną opcją?

Jeżdżę głownie po mieście / lesie, ale ze względów zdrowotnych, sztywny widelec odpada. 

Aktualnie mam v-brake ale będę wymieniał na tarcze, wiec amortyzator nie musi mieć uchwytu. 

 

Dodam, że wymiana koła na sztywną oś też wchodzi w grę, nawet bym chyba preferował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Galvatron napisał:

Rock Shox Paragon Gold

Tak, jeśli wydatek około 1000 PLN jest do przyjęcia.

8 minut temu, aiv napisał:

Dodam, że wymiana koła na sztywną oś też wchodzi w grę, nawet bym chyba preferował

Tu już nie dasz raczej rady. Amortyzatory pod sztywną oś mają rurę sterową tapered, a taka rura wymaga odpowiedniej główki w ramie. Twój Integral ma na pewno prostą główkę 1 i 1/8".

11 minut temu, aiv napisał:

Aktualnie mam v-brake ale będę wymieniał na tarcze, wiec amortyzator nie musi mieć uchwytu. 

Czy nie starcza Ci mocy v-brake w crossie? Jest sens inwestować tyle w taki rower?

Chcesz lżej, przy tym niedrogo i bez obsługi, załóż sztywny, stalowy lub aluminiowy widelec 28" na ahead pod v-brake. Koszt około 3 stówy a nie 1k PLN. Do tego przyjrzyj się hamulcom, wymień pancerze i linki, klocki, ustaw. Jeśli szczęki v-brake masz słabe, szczerze polecam za około 70 PLN komplet v-brake shimano T4000. Super hamulce, mocne, mam je w dobrym MTB 26", dają radę doskonale (mieszkam w górkach i tak, jeżdżę czasem po nich także na tym, w deszczu i błocie też mi się zdarzało). Bardzo dobrze się je reguluje. Klamki mam Avid FR5, koszt około 50PLN za komplet, ale pewne w tym Lazaro masz niezłe klamkomanetki shimano jak znam ich konfigurację. I tak, mam też rower 29" z dobrą hydrauliką ale dla jeżdżących dla siebie i nie ścigających się v-brake to wciąż bardzo dobre (choć niedzisiejsze) hamulce. Sam mam porównanie. Chcesz mieć tarcze, lepiej od razu kup drugi rower, który już je ma. Chcesz poprawić hamowanie i wagę w obecnym rowerze, rozważ moje propozycje. Zrobisz, co zechcesz.

45 minut temu, aiv napisał:

Jeżdżę głownie po mieście / lesie, ale ze względów zdrowotnych, sztywny widelec odpada

A to przepraszam. Mimo wszystko jestem na sztywnym widelcem i nieco szerszą oponą z przodu. Albo szukaj jakiegoś powietrznego crossowego widelca z pivotami pod V-B. Znajdziesz.

https://www.bikeinn.com/rowery/rockshox-paragon-gold-1-1-8/136336911/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=4384717&country=pl&gclid=EAIaIQobChMI9-6C3ujl6QIVBLYYCh1eGAdeEAYYBSABEgISDfD_BwE&gclsrc=aw.ds

tylko ten ma akurat rurę tapered, psia nędza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, ze ja chce zmienic tylko przedni widelec i koniec. Po prostu myslalem, ze ta rama jest w miare dobra pod rozbudowe. 

Nie ukrywam, ze chcialem zlozyc nowy rower, ale kompletnie nie moglem znalezc ramy pod baze, jedynie co to Accent Peak mi sie rzucil.

Cena 1000 to jest umowna, bo na nowym rower wydam o wiele wiecej. Chodzi o sama zabawe z wymiana czesci lub skladaniem, a nie kupowanie gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro puścisz za 800-1000 zł ( zależenie od szczęścia ).

Dołożysz 1000 zł i już masz pole do szukania sensownej używki. Gdybyś dołożył 1500 zł, sprzedał Alzaro za 1000 zł to masz 2,5k na 2-3 letni rower i to bardzo, bardzo sensowny.

 

Składać się w życiu nie opłaca, chyba, że masz swoje narzędzia i okazyjnie pokupujesz części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie opłaca? Cała zabawa polega na składaniu, sam składałem Pika i Brezzera, Pik był na pełnej grupie XT, gdzie gotowce zaczynały cenowo powyżej 6/7 k, Pik oczywiście dla biedoty, "lepiej"kupić  coś ze stajni Trek'a na alivio  ;)

Do składania kupiłem tą podstawową walizkę za 200 zeta, stery wbiłem w sumie młotkiem tak jak się tego nie robi, był HT, fitnessem, grawelem, szosą, teraz jest 1x10 na sztywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...