Skocz do zawartości

[Mostek] 80 czy mniejszy?


Kklaudia.sieczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam rower b'twin st 540 wersja męska z mostkiem 80 mm, rozmiar M. 

Mam 175,176 cm i rama jest ok ale kierownica wydaje się za daleko. Byłam dzisiaj u faceta co naprawia rowery, stwierdził, że ustawic się inaczej nie da, a zmieniać mostka nie ma sensu bo jestem wysoka i się przyzwyczaję. Tylko, że ja mam skolioze i bolą mnie plecy. 

Sama nie wiem, ręce mam wyprostowane, czy nie lepiej było by krótszy mostek. Przy wersji Damskiej było 60 mm ale nie było damskiego na stanie po zatym biały kolor odpadał nawet jak by był. 

Myślałam o mostku 45, 50? 

Mieliscie taki problem? 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

45,50 to bardzo krótki. Pojedź do sklepu gdzie mająmostki i niech Ci założą do przymiarki 60 - zobaczysz jak będzie. Można też trochę przesunąć siodełko do przodu albo zwęzić kierownicę - nie wiem jak tam jest szeroka.

Siodełko już przesunięte do przodu prawidłowo. A 60 da dużą różnice odczuwalną? 

Przykrótki mostek też będzie nie wygodny dla pleców, rąk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podnieść. Tam są takie fikusne podkładki. Gdzieś widziałem grafikę w necie jak to ma wyglądać. Także zawsze coś. I to za free.

Tu jest foto z boku. Obie podkładki znajdujące się nad mostkiem trzeba przełożyć pod mostek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada by przymierzać co 10mm jest słuszna, 20mm to prawie różnica rozmiaru. Strzeliłem 60 bo pisałaś, że jesteś wysoka. Zobacz też albo zapytaj w sklepie czy nie można odwrócić mostka, zwykle nie jest pod katem prostym tylko np. 7 stopni - wyżej kierownica też da bardziej wyprostowana sylwetkę. 

Ewentualnie może po prostu zamień rower na rozmiar mniejszy jeżeli jeszcze możesz. Niedopasowna rama to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama M jest ok, to jest wersja męska dlatego jest 80 mostek a przy damskiej 60mm

Ale fakt co 10 mm zmierzę. Pytałam się tego co naprawia, to powiedział, że nic się nie ustawi, żeby bliżej była kierownica. S przy mała rama była jak przymierzałam, jestem wysoka 175, 176

Tak mam ustawioną kierownice... 

IMG_20200602_205757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót myślowy - pisząc rama miałem na myśli rower - czyli 3 punkty: oś korby,  środek siodła i punkt między dwoma chwytami kierownicy.

Nie pytaj czy może ustawić mostek żeby kierownica była bliżej tylko żeby była wyżej :D Tak patrząc po zdjęciu ma skos 7 stopni więc trzeba go odkręcić i odwrócić "do góry nogami" - wzdłuż osi poziomej na tym zdjęciu. Teraz jest pochylony lekko w dół (na sportowo) a będzie lekko do góry.

Mostek 60mm lub 70mm powinien załatwić sprawę ostatecznie jeżeli przekrok pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to chyba będę musiała w serwisie decathlonu zrobić, bo ten facet raczej mi tego nie zrobi, a kręgosłup z problemami raczej się nie przyzwyczai, żeby obciążać go jeszcze bardziej. A jak mostek to ze wzniosem na + wziąć. Przekrój w nogach jest ok , m jest od 165-175 , a ja mam 175,176. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma wznios albo spadek w zależności jak go się ustawi - o tym piszę ; ) Ty masz ustawiony na minus a po odwróceniu będzie na plus : ) Do tego przełożenie podkładek pod mostek a nie nad i będzie lepiej. To Ci załatwi każdy z kluczem imbusowym do mostka - nawet gość który dorabia klucze :D.  Dopiero potem kombinacje z długością mostka.

Weź przyłóż kartkę papieru z kątem prostym do mostka i zobacz, czy jest pod kątem prostym do osi widelca czy trochę ukośnie. Obstawiam, że ukośnie do dołu. 

20 minut temu, SoloTM napisał:

Plus przełożyć podkładki.

Jesteś pewien, że to czerwone to podkładka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Jesteś pewien, że to czerwone to podkładka ?

na 95 %. Ten mostek to ma chyba kąt 0 stopni, ale mocowanie kierownicy nie wypada po środku tylko jest przesunięte w dół. Po odwróceniu mostka będzie wyżej.

image.png.41e099e67c8046e9792e47416913cc2e.png

Tak czy siak jeden lub dwa imbusy,  5 min zabawy i gotowe.

/edit

Mam grafikę ;)

regulacja-mostka-rockrider-690x246.jpg

Czyli na 100 % to podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat osiedlowy, stwierdził, że młoda jestem to się przyzwyczaję, a parę razy pytałam czy by inaczej nie ustawił. Powiedział, że nie ma co ruszać. 

Tylko, że ja mam skolioze i nie chce sobie dodatkowych problemów zrobić, bo już czuję napięcie. 

To na bank są podkładki, bo próbowałam sama odkręcić imbusem, i tylko podkładki odkręciłam, bo mam krótkie kluczyki, a kierownica dobrze dokręcona i nie dam rady odkręcić , więc czeka mnie serwis decathlon albo podjadę do innego warsztatu miastowego... 

W sumie to by mogło dużo dać, odwrócenie mostka. 

PS odbiegając od tematu, mogę blaty napędu olejem po psikać? Bo łańcuch się podwija czasami z przełożenia dużego na mały? 

Dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojechałam dzisiaj na drugi serwis rowerowy, nie dość, że Pan stwierdził, że nie ma możliwości odwrócenia mostka, to stwierdził, że lepiej będzie taki mostek wkładany z regulacją..., no jak by to miało wyglądać, jak damka miejska..

Po 15  godz mam odwiedzić decathlon i tam mi odwrócą mostek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kklaudia.sieczka napisał:

Witam, pojechałam dzisiaj na drugi serwis rowerowy, nie dość, że Pan stwierdził, że nie ma możliwości odwrócenia mostka, to stwierdził, że lepiej będzie taki mostek wkładany z regulacją

Ręce, nogi i nie powiem co jeszcze opada. Powinien zrócić za dojazd po pokazaniu obrazka wklejonego kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kklaudia.sieczka napisał:

Powiedziałam, że tu są podkładki, że jest teraz na negatyw ustawiony, żeby odwrócić. Popatrzył, powiedział, że nie ma możliwości i stwierdził, że tylko mostek regulowany. Też mi ręce opadły, jechałam rowerem, chociaż taki plus że obok targ i sobie truskawki kupiłam B)

 

Jaja jakieś.

Fachoffcy....

Uchowaj boże.

Już wiem dlaczego wszystko robię sam, szkoda czasu nerwów i pieniędzy na "fachofcuf"...

 Rozumiem że nie ma juz zawodówek przy zakładach rowerowych, ani w technikum jakimś mechanicznym.... ale brak kumania poraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...