Skocz do zawartości

[Napęd] Przeskakujące pedały w B'twin RockRaider ST540


MajkeL92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tydzień temu nabyłem RockRaidera 540st, przy dłuższej jeździe zaobserwowałem pewien problem. koło 5 razy przeskoczyły mi pedały do przodu, najczęściej zdarzało się w momencie kiedy jechałem luzem nie pedałując, i w momencie naciśnięcia pedałów był przeskok tak jakby łańcuch był rozciągnięty, oczywiście przeskok był na tych samych zębatkach (nie z jednej na drugą). Czego to może być wina? w starym rowerze miałem identyczny problem tylko tam zdarzało mi się to bardzo często przy mocnym naciśnięciu pedałów ponieważ napęd był zużyty, teraz rower jest nowy i nie bardzo wiem na czym polega problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem miałem 2 lata temu. Tak jak napisał  wkg   bębenek. Wcześniej miałem pojedyncze sygnały przeskoku, potem częściej, które zignorowałem, po tygodniu czasu 18 km od domu bębenek odmówił całkowicie posłuszeństwa, dalej powrót niczym na hulajnodze i wymiana bębenka na nowy. Stało się to w momencie wjechania na sypki piach, ostrzegam to może być niebezpieczne. MajkeL92 reklamuj rower przecież masz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 06:37, bogus92 napisał:

Opcje są dwie:

1. Wspomniany już problem z bębenkiem.

2. Przeskoki przez źle wyregulowaną przerzutkę.

wybieram bramkę nr 2

mój Rockrider cierpiał na to samo, też chwilę po zakupie.

po regulacji przerzutek działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...