Skocz do zawartości
  • 0

Pokrzywiona felga, jakie kolo dla ciezkiej osoby


Gość Wojtek

Pytanie

Gość Wojtek

Witam.

Mam ogromy problem ze swoim rowerkiem, przez co kompletnie nie moge sie cieszyc z jazdy..

Mam Treka Marlin, koła 29 x 2.20.

Mam ogromy problem z tylnim kołem. Rowerem zrobiłem 400km w ciagu miesiaca jednak w tym czasie juz 2 razy musiałem centrować koło i wymieniać szprychy bo pękały.

Do tego kilka razy złapałem 'kapcia" 

Problem w tym ze waże 120kg i myślę, że to ma ogromny wpływ na moje problemy. 

Czy może mi ktoś polecić/sprzedać jakies solidne koło? Mam 9 przełożeń i hamulce tarczowe. Pasowałby mi najlepiej całe koło tak do kwoty 300zł.

Ewentualnie jakąs wzmacnianą felgę. Może być używane.

Ja w tym temacie jestem kompletnie zielony, dopiero zaczynam przygodę z mtb.

Teren po jakim jeżdżę to teren mieszany.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź, poradę. Jestem już troche przygnębiony tym, boję się wyjeżdżać w dalsze trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie - właściwie dalej mam. Poza budżetem ale pancerne. Zadziwiające co to koło potrafiło znieść. https://www.decathlon.pl/koo-mtb-26-ty-crossride-fts-id_8538296.html?gclid=EAIaIQobChMI4Pn87KXj6QIVFZ7VCh24TgCsEAQYBCABEgJh7PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Oupsss ... to 26 cali ale można też znaleźć 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek
Teraz, wkg napisał:

Miałem takie - właściwie dalej mam. Poza budżetem ale pancerne. Zadziwiające co to koło potrafiło znieść. https://www.decathlon.pl/koo-mtb-26-ty-crossride-fts-id_8538296.html?gclid=EAIaIQobChMI4Pn87KXj6QIVFZ7VCh24TgCsEAQYBCABEgJh7PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Kurde dość mocno poza budżetem..

A ile ważysz jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to 84 ale jak zaczynałem na nich to 97 :D Tyle, że to mało istotne - kiedyś przywaliłem przednim kołem w słupek centralnie grubo powyżej 25 km/h i jak odzyskałem przytomność to myślałem, że koło jest ósemką. Ale nie było - dosłownie nie wymagało centrowania. 

Jak jesteś z Warszawy to bym Ci pożyczył moje używane.

Ja bym zadzwonił do daveo (wygoogluj) i zapytał. To polecany spec od kół na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek
Teraz, wkg napisał:

Teraz to 84 ale jak zaczynałem na nich to 97 :D Tyle, że to mało istotne - kiedyś przywaliłem przednim kołem w słupek centralnie grubo powyżej 25 km/h i jak odzyskałem przytomność to myślałem, że koło jest ósemką. Ale nie było - dosłownie nie wymagało centrowania. 

Jak jesteś z Warszawy to bym Ci pożyczył moje używane.

O kurde, to faktycznie.. Niestety jestem z Zielonej Góry. A szkoda. Bo z chcęcia bym zobaczył jak to wyglądał, ewentualnie cos dołożył i miał świety spokoj.. Dzieki bardzo, przyjrzę się im blizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...