Skocz do zawartości

[3000 PLN] Miasto, wycieczki, ubite drogi polne/leśne ścieżki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić rower do ok. 3000 PLN. 

Przeznaczenie: Miasto, wycieczki, ubite drogi polne/leśne ścieżki - z tego względu chyba chciałbym sztywny widelec - więc pewnie bierzemy pod uwagę rowery typu 'fitness'. Mam starszą szosę koga miyata - komfort dojazdów po mieście tutaj jest wątpliwy ze względu na wąskie opony więc chciałbym rower gdzie wejdzie coś troszkę szerszego :). Mam 180cm wzrostu, ważę ~72-73kg.

Biorę po uwagę:

  • Cube Hyde - trochę szerokie opony (pewnie bym wrzucił jakieś węższe) - montaż na bagażnik i błotniki jest standardowy a nie jakiś dedykowany CUBE-owski?
  • Cube SL Road - tutaj opony to chyba max 35cc? Bagażnik/błotniki jak wyżej?
  • Marin Muirwoods rozmiar L

Macie może inne propozycje? Jak nie inny, to ku któremu z powyższych się skłaniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube Hyde jest ładny. Rama aluminiowa, ale ze sterówką tapered, więc możesz wymienić łatwo widelec na jakiś, przynajmniej w teorii, lepiej tłumiący drgania. A jeśli nie Hyde, to Marin Muirwoods oczywiście. Dobra, stalowa rama i widelec, umożliwiające montaż opon MTB o szerokości 2.0. Wolałbym Marina, ze względu na tę dobrą stal właśnie oraz ze względu na ewentualne modyfikacje. Choć i Cube ma coś w sobie mimo teoretycznie słabszej, niż w Marinie, korby. Na pewno do Twoich zastosowań sztywny widelec to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

Cube Hyde jest ładny. Rama aluminiowa, ale ze sterówką tapered, więc możesz wymienić łatwo widelec na jakiś, przynajmniej w teorii, lepiej tłumiący drgania. A jeśli nie Hyde, to Marin Muirwoods oczywiście. Dobra, stalowa rama i widelec, umożliwiające montaż opon MTB o szerokości 2.0. Wolałbym Marina, ze względu na tę dobrą stal właśnie oraz ze względu na ewentualne modyfikacje. Choć i Cube ma coś w sobie mimo teoretycznie słabszej, niż w Marinie, korby. Na pewno do Twoich zastosowań sztywny widelec to dobry wybór.

Dzięki za odpowiedź. Z tego co patrzę to w Cube Hyde też idzie założyć błotniki/bagażnik więc powinno być spoko. Szkoda ze fabrycznie jest na balonach 2.0, ja bym chciał tam włożyć ~1.6 - mam nadzieję że też będzie wyglądał dobrze z takimi oponami.

Czy według Ciebie są między tymi rowerami jakieś znaczące różnice przeważające na korzyść któregoś z nich?

Marin muirwoods - tutaj wiem z tabeli na stronie producenta że powinien być dobry rozmiar L
Z kolei Cube Hyde ma jakąś dziwną rozmiarówkę, bo mają na stronie np. 50 i 54cm ale na grafice długość rury podsiodłowej jest inna... W jaki rozmiar tutaj celować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 1.6 zawsze założysz, tylko na początku pojeździłbym na tych 2.0 Big Apple, bo i tak bieżnik mają asfaltowy. Szersza opona z dużym balonem daje sporo odczuwalnego komfortu, zwłaszcza na sztywniaku. Chyba, że chcesz mieć lżejsze koła, to wtedy węższa opona ma jakieś tam uzasadnienie. Rożnica pomiędzy rowerami to głównie materiał ramy i rodzaj rury sterowej. Cube ma rurę tapered, więc przyjmie każdy nowoczesny widelec. Oba rowery to teoretycznie urban cross, ale oba z możliwościami czegoś więcej. Odnośnie do rozmiaru powiem tylko jedno: nie wiem, warto przymierzyć, jeśli jest możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...