Skocz do zawartości

[piasta] Giant Tracker Boost luzy


james5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piasta: GIANT Tracker Boost 12x148, łożyska maszynowe

przy ostatniej jeździe zauważyłem, że coś z tyłu "puka", więc zdjąłem koło. Chcąc sprawdzić, czy mam jakieś luzy w piaście ruszyłem lekko tymi końcówkami i trochę mi się odkręciła ta srebrna nakrętka od strony kasety (palcami, żadnymi narzędziami) no i dokręciłem tak mocno jak umiałem ręką. Swoją drogą luzy tak jak myślałem lekkie (aczkolwiek wyczuwalne) są.
I teraz moje pytanie: czy ma ktoś jakiś poradnik, pdf, albo jakiś filmik na yt gdzie ktoś skręca taką piastę? Są te dwie srebrne nakrętki na klucz płaski, jest od strony tarczy jeszcze jedno miejsce do złapania cienkim kluczem płaskim i od strony tarczy jest również miejsce na klucz ampulowy/imbusowy, więc są cztery miejsca, żeby coś gdzieś złapać.

piasta1.jpg

piasta2.jpg

piasta3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Widze, ze nikt nic nie pisze...

Z autopsji powiem, ze ta piasta juz chyba tak ma. Znajomy ma trance z ta piasta i juz nie wiem ile razy w niej grzebalismy i zawsze sie rozkreca. Czasami mniej, czasami wiecej, ale zawsze robi sie luz.

Ta piasta jest montowana w Specach i kilku innych markach i zewszad sa narzekania, jak nie na pekajace osie (z lewej strony pod nakretkami) to wlasnie na luzy (czytalem cos na mtbr o luzach w kole w Reignie).

Zycze powodzenia w skrecaniu. Daj znac, w razie jakby Ci sie udalo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...