Skocz do zawartości

[Plecak] Cross rider - Pojemność, przewiewność, marka?


B777

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie rpwer crossowy, jeżdżę trasy po 30 km z zawieszonym na plecach moim wolf gangiem 28 litrów (jakoś tak) - plecakiem, który ma ponad 15 lat :) Nie narzekam na pojemność czy wygodę, jedynym problemem są sakramencko mokre plecy - ten plecak chyba nie ma żadnego systemu wentylacyjnego, więc tam, gdzie plecak spotyka się z ciałem, jest bajorko.

Koniecznie chcę więc go zmienić na coś bardziej sensownego, wyspecjalizowanego, więc mam do Was pytania:

  • Pojemność. Ile? To, co ładowałem do tej pory do mojego plecaka i zajmowało w sumie tak 2/3 jego pojemności nieupchane nogą, to:
    • mała pompka,
    • zapasowa dętka,
    • woda w butelce 0,5 l,
    • banan/inna szama,
    • bluza docieplająca,
    • kurtka przeciwdeszczowa,
    • powerbank,
    • megatool i łyżki do dętek.
  • Marka. Słyszałem, że Deuter jest tutaj bezkonkurencyjny, ale nie wiem, czy chcę wydać na plecak 300 zł (BTW- na zalando lounge pojutrze (2 czerwca) jakaś akcja z ich produktami, może będzie coś rowerowego taniej, to może bym coś upolował).
  • Bukłak. Sam nie wiem - z jednej strony super (teraz piję tylko w przerwach, co nie jest chyba najbardziej rozsądne, plus nie uzupełniam tego 0,7 l w trasie...), ale z drugiej - czy to rozwiązanie na dłuższą metę jest higieniczne, coś trzeba ogarniać z tym bukłakiem czy tylko np. zadbać, żeby po każdym tripie był suchy i wypłukać go przed wlaniem płynu właściwego? 

Plecak nie będzie przeznaczony na jazdy dłuższe, niż jednodniowe. 

Priorytetem jest wentylacja pleców + pojemność, gdzie upchnę to, co opisałem powyżej. Jeśli będzie warto, to dopłacę do tego Deutera (tylko którego?).

Fajnie, jeśli wypowiedziałby się ktoś, kto ma doświadczenie w temacie. Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 godzin temu, B777 napisał:

Słyszałem, że Deuter jest tutaj bezkonkurencyjny, ale nie wiem, czy chcę wydać na plecak 300 zł

Bzdura. Jest jeszcze Camelbak, Dakine, Evoc i wiele innych świetnych marek. Niestety, za jakość trzeba zapłacić i te 3 stówki to jest takie minimum.

Bukłak świetna rzecz na dłuższe tripy, jak się używa tylko wody wystarczy po powrocie do domu dobrze wysuszyć. W przypadku izotoników i innych trzeba jeszcze dobrze wymyć.

No i jazda z dużym 30l plecakiem na codzień jest bez sensu. Na krótsze tripy lepiej mieć mały plecaczek (w takim 8l spokojnie zmieścisz wszystko co wymieniłeś oprócz ciuchów, plus bukłak 1,5l), albo kupić torebkę podsiodłową itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko, co piszesz można spokojnie zawiesić na ramie. Nie wydaje mi sie, żeby istniał plecak któryh zapewni na tyle dobrą cyrkulację powietrza, żeby człowiek dodatkowo się nie pocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sznib napisał:

...Camelbak, Dakine, Evoc ...

 ..(w takim 8l spokojnie zmieścisz wszystko co wymieniłeś oprócz ciuchów, plus bukłak 1,5l), ...

  

 

 In that case:

1) Na to co wymieniłem plus te ciuchy (mocno kompaktowa kurtka + bluza) 12l powinno być OK? 

2) Jakieś konkretne modele tych marek jeśli chodzi o wentylację, czy raczej to marki na zasadzie 'raczej nie możesz źle kupić'? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krossa Pickup 15l. Jak tam kurde 5l w niego wchodzi, to jest cud. To jest taka bzdura z ich rozmiarówką, że głowa mała. Normalna bawełniana bluza wchodzi do plecaka i już jest wypchany jak balon, że się nic w dodatkowe kieszenie nie mieści.

 

15l to jest objętość zgrzewki półtoralitrowych wód. Do pickupa nie wciśniesz dwóch butelek, więc jeśli rozważasz Krossa i ma w opisie, że mieści 12l, to znaczy, że zmieścić portfel, dętkę i MOŻE klucze od domu.

 

Napisałem po zakupie do Krossa na fejsie, że chyba na głowę upadli, a oni mi na to, że taką pojemność mają wyliczoną w programie, który służy do projektowania plecaków i wykorzystując wszystkie kieszonki i przestrzenie - 15 można zapakować.

 

EDIT: dobra, już kumam, Deuter Cross a nie Kross...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 23:00, cervandes napisał:

15 można zapakować

Może im chodzi o wlewanie wody w te wszystkie kieszenie ;) dzięki za info, to istotne, bo faktycznie liczyłem, że te np. 15l będzie o 9l mniejsze od mojego obecnego plecaka, więc w suumie nie stracę tak ultra dużo. Ale chyba jednak bez organoleptycznych testów się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy woda czy ryż czy piasek, 15l to 15l. 

I podkreślam, ja piszę o Kross Pickup 15l. Nie Deuter, nie Evoc i nie cokolwiek innego.

 

Wyjąłem go z szafy teraz, wkładam dwie butelki 1,5l. Po wsadzeniu trzeciej się już nie dopnie. Dotarliśmy więc do około 4l. Niech będzie, że ze względu na kształt butelek i puste przestrzenie ileś miejsca się marnuje, na oko to jest połowa. Mamy 6l. Te maleńkie kieszonki to mieszczą portfel i jakąś dętkę czy paczkę fajek, nic, razem niech będzie 0,5l.

 

Czasem tego plecaka używam jak do pracy idę, jakieś śniadanko, klucze, portfel, słuchawki czy inne drobiazgi - spoko. Ale jak np wracam i zdejmuję bluzę, składam, po wsadzeniu jej do tego plecaka, to on jest wypchany do granic możliwości.

 

15l to 30! półlitrowych butelek. Z czym do ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Co za różnica czy woda czy ryż czy piasek, 15l to 15l. 

Nie no, Marcin, żartowałem, spoko ;) Kupiłeś jakiś z większą pojemnością? Kolega @sznib, według Twojego zdania te moje utensylia wejdą do 12l, a kolega ma tutaj tak negatywne doświadczenie z Krossem Pickup o pojemności 15 l - czy to zależy w takim razie od plecaka, że są tak ogromne różnice pojemnościowe przy podobnych deklarowanych litrażach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...