Skocz do zawartości

[3000-4000 zł] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Szukam roweru dla siebie, ostatnio jeździłem dobre 4 lata temu, będzie to mój pierwszy rower od dłuższego czasu, jestem bardzo wybredny (kolor, rama musi mi się podobać) no i szukam  czegoś na kołach 29 cali, maksymalny budżet jakim dysponuje to 4300zl. Rower będzie mi służył do dojazdu do pracy (kilka km przez lasy, droga szutrowa, i kilka km przez miasto.) i jazda rekreacyjna poza miastem, lasy, pola itd.

Mój wzrost to 180 cm waga 90 kg

Znalazłem parę perełek które mi wpadły w oko ->( kellys, gt, dartmoor, marine)

Rower górski KELLYS Gate 30 White 29" 2020

Rower górski Mongoose Tyax Expert 29" 2020  << byłem w sklepie rowerowym w którym sprzedawca polecił mi ten model

Rower górski  GT Avalanche Elite 2020

Rower górski  Dartmorr PRIMAL INTRO 27.5

 

Bardzo bym prosił o swoje propozycje jak i podzielenie się swoim doświadczeniem. (trek, unibike, kross -te marki nie bardzo mi odpowiadają) (wybredny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoorr  zupełnie nie nada się do opisanych zastosowań , GT z zębatką 30 też nie będzie demonem prędkości .  Mongoosse ma powietrzny amor ( to + ) ale zębatkę korby też 30T . Poza tym zobacz ile kosztują komponenty do napędu 1x12 . Kasetę trzeba będzie kiedyś wymienić , a łańcuch jeszcze szybciej .

Osobiście do opisanych zastosowań wybrałbym z tej listy Kellysa . Bardzo miękkich przełożeń nie ma ale o jeździe w górach nie piszesz .

Inna sprawa że do takiej jazdy wystarczyłby , a może byłby lepszy rower crossowy lub gravel . Popatrz na to https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...