Skocz do zawartości

[opony] Rower crossowy, przód, sztywny widelec.


vicher

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam opony na przód do roweru crossowego, mam sztywny widelec, wiec chciałbym coś szerszego, dla "amortyzacji". Do widelca force wchodzi max 2 cale, ale wówczas nie zmieszczę błotnika, jakoś przeboleje brak błotnika. Obecnie jeżdżę na oponie KENDA 700 X 35C K161 KROSS CYCLO, i trochę brakuje mi bocznej przyczepności. Jeżdżone będzie cały rok, drogi leśne, polne, szuter, często kamienie, snieg i asfalt na dojazd, oraz rekreacja z fotelikiem. To taki rower do wszystkiego.

W sumie to wybór ograniczam dla takich opon.

CST CONVOY 700x38c lub 29x2.0
CST PIKA 700x38c
Continental AT RIDE 28 x1.6
SCHWALBE SMART SAM 28 x 1,75 (29x1.75 jakieś różnice względem 28?) 28x1.60

Cena zbliżona 50-70zł. CST, są najżejsze ~450g.

Coś doradzicie? Używaliście któryś z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić Schwalbe Marathon Mondial. Wiele osób uważa je za najlepsze opony uniwersalne i ja dołączam do tej opinii. Mają stosunkowo niskie opory toczenia a przy okazji oferują dobrą przyczepność. Poza tym mają dobrą wkładkę antyprzebiciową. Wersja zwijana i drutowa mają podobną wagę z tym że wersja zwijana ma dodatkowo wzmocnione ścianki boczne. Dużej różnicy pomiędzy 1.75 i 2.00 nie ma. W calach wydaje się sporo ale w rzeczywistości jest to 2-3 mm szerokości. Z tym że 1.75 jest tylko w wersji drucianej a 2.00 tylko w wersji zwijanej. Osobiście poleciłbym Ci 1.75. Sam teraz mam taką z przodu i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na CrossRide 700x42 (poprzednik AT Ride, ale bieżnik ten sam) i mogę polecić - fajna opona o dość zrównoważonych właściwościach w różnych warunkach i szybka na asfalcie, ale dla mnie trochę za wąska (balon ma tylko 38 mm, a też mam sztywny widelec i trochę trzęsie). Jeśli wejdzie w widelec, to można rozważyć tą: https://allegro.pl/oferta/continental-cross-x-king-29x2-0-opona-24h-2019-8181272321 To ten sam bieżnik, tylko szersza. Przy sztywnym widelcu im więcej gumy z przodu tym lepiej.

Właściwie to i Race King w szerokości 2.0 może by wszedł, a to też dobre opony. Może nie mają agresywnych klocków na bokach, ale przy niskim ciśnieniu ładnie się kleją, a opory toczenia mają niższe od X-Kinga.

Na bardziej mokre warunki brałbym pod uwagę również takie:

https://allegro.pl/oferta/maxxis-beaver-29x2-00-60tpi-drut-70a-50a-opona-8826985780

Ciekawą, tanią oponę szutrową ma w ofercie Kenda - model Piedmont:

https://allegro.pl/kategoria/opony-i-detki-opony-251495?string=piedmont&bmatch=al-product-eyesa2-mentat-spo-1-4-0528

Występuje w wielu szerokościach i tu również brałbym najszerszą (45 albo 50mm). Z moich doświadczeń wynika, że na dużym kole nawet symboliczny bieżnik daje dużą przyczepność w terenie, ale musi być niskie ciśnienie. Kenda Cross Cyclo to bardzo wąska opona (realnie pewnie ze 33-34 mm) i przejście na oponę o 10-15 mm szerszą (i z wyższym profilem) odczujesz zauważalnie na plus pod względem komfortu i przyczepności na nierównościach, piachu, a na asfalcie wcale nie musi być gorzej. Tylko masa będzie siłą rzeczy większa (chyba że te szersze będą w topowych wersjach wyścigowych).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel dzięki za odp, jednak szukam czegoś o innym bieżniku.

@marvelo dziękuję za obszerną odpowiedź oraz sugestie. Chyba zostanę przy rozmiarze 2.0. W widelcu force na oponie 29x2.0. DoubleFighter Continental jest po pół cm z każdej strony jest wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio przechodziłem wymianę 1,75 na 2.0 i po zrobieniu 200+km wyłącznie po lasach będę chciał coś więcej skrobnąć. U mnie różnica polegała na tym, że chciałem spokojnie przejeżdżać po piaskownicach leśnych. Z tego co widzę spokojnie bym w widelcu zmieścił 2,25 - ale to dla mnie na razie przesada.

Z przodu conti RK. Z tyłu fabryczne authory.

bn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...