Skocz do zawartości

[siodełko] zmiana na nowe


smo13

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rower crossowy i przejechałem kilkadziesiąt kilometrów rower fajnie się sprawuje. Tylko jeden mankament  siodełko jest strasznie nie wygodne dla mnie, jest ono typu takiego jak tu https://allegro.pl/oferta/siodelko-accent-veno-meskie-czarno-czerwone-7891108769 Ważę 117kg i moje cztery litery potrzebują jakiegoś bardziej obszernego siodła szukam i nie wiem czy dobrze coś wybiorę a kasę nie chcę wyrzucić w błoto. Myślałem o takim https://allegro.pl/oferta/siodelko-zelowe-rowerowe-wittkop-medicus-3-0-promo-7379032965 ktoś może zna taki model albo coś podobnego takie szersze ? Jakie polecacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Takie szerokie siodełka są do rowerów miejskich, gdzie jest wyprostowana pozycja podczas jazdy. Do roweru crossowego kupujesz normalne siodełko, o szerokości dobranej pod siebie. Aby wiedzieć jaka szerokość jest odpowiednia należy zmierzyć odległość miedzy kośćmi kulszowymi, najlepiej w dobrym sklepie rowerowym, bo mają często odpowiednie akcesorium, ewentualnie samemu, siadając w bieliźnie na miękkiej tekturce, i potem mierzymy odległość miedzy powstałymi dołkami. Sama szerokość siodełka to też nie wszystko, ważny jest też kształt, ale tu trzeba dobrać metodą prób i błędów. Chwalone jako wygodne są siodełka WTB, ja także mogę je polecić bo od wielu lat korzystam.

P.S. "niewygodne" piszemy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno tyłek musi przyzwyczaić się do jazdy na danym siodełku. Nacisk na siodełko także swoje robi, więc im rowerzysta lżejszy tym powinno być lepiej.

Nakładki żelowe mają to do siebie, że zwykle przesuwają się w trakcie jazdy. Doraźnie można zastosować, ale nie wiązałbym z tym nadziei.

Siodełka z wkładkami żelowymi można już kupić za około 100-150 zł i jest to w moim odczuciu lepsze rozwiązanie od nakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jasne, że nie ma co myśleć, że może się ułoży, ale przejechanie kilkudziesięciu kilometrów nie spowoduje przyzwyczajenia czterech liter do siodełka.

Sam wiem jak wsiadam na rower po dłuższej przerwie, pierwsze kilka wyjazdów jest wyraźnie odczuwalne, a później bolesność znika lub pojawia się po większym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smo13  Kilkadziesiąt km to musi boleć ma bboleć i już... Niewygodnie?    Napisz więcej. Jak czujesz, że nie ma podparcia na kościach tylko się na siodło nadziewasz to żeczywiście moze jest za wąskie. Jak masz tyłek jak by Cię zlali to może być właśnie idealne...   Zamiast nakładek żelowych lepiej już sobie spraw gacie z pampersem.
Do kilkudziesięciu km powinno załagodzić problem.  Ale też na cuda nie licz. Jak masz świeży tyłek to i tak będzie dyskomfort.  
Dodatkowo do twardych i wąskich siodeł się tyłek przyzwyczaja trochę dłużej, ale za to potem możesz na nich bez pieluch i innych cudów więcej wygodnie zrobić km, wiec czasem warto się przemęczyć i sprawdzić.   
Kolejna sprawa czy ważysz 117km i masz w miarę w normie wagę, czy masz sporą nadwagę, bo to zmieni na pewno postać rzeczy. 
W każdym razie tyłek do siodła prawie zawsze się w końcu ułoży.  (jak nie jest za szerokie albo za wąskie )  Jak będziesz na siłę dobierał siodło do tyłka możesz skończyć z kolekcją kilku siodełek.
 
Siodła WITTKOP kupisz w sklepie online Lidla. za 1/2 tej ceny z alle.   Podobno są wygodne, ale nie miałem nie wiem czy to prawda (to zawsze będzie prawda subiektywna weź poprawkę na to).  Gdzieś na forum ktoś o nich kiedyś chyba pisał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko to sprawa bardzo indywidualna . Nie każdemu konkretne siodło pasuje i nie da się po wyglądzie stwierdzić , że to będzie ok .

Ja też mogę polecić siodła WTB bo ......  mnie na nich dobrze  . Nakładka żelowa  majątku nie kosztuje i możesz  ew sprawdzić . Ja kilka razy na takiej jeździłem i nie spodobało mi się , z moich obserwacji wynika że na nakładkach częściej jeżdżą kobiety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podesłać konkretnie link do takiego siodełka WTB ? Jestem laikiem w tych sprawach... Pojeżdżę i sprawdzę czy się dopasuje do tego siodełka jak nie to zmienię je na inne.. Muszę zrobić pomiar kości.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...