Skocz do zawartości
  • 0
Gość Aleksandra

Naprawa

Pytanie

Gość Aleksandra

Witam, posiadam rower jak w linku.

https://kalkuluj.pl/euslugi/sport_turystyka_i_hobby/rowery_i_akcesoria/rowery/rowery_miejskie_cruisery/rower_miejski_cruiser_m_city_nice_bike.html#

Pewnego razu coś tak jakbym przestawiło mi się w pobliżu pedałów i uniemożliwia kręcenie nimi. To znaczy kręcą się ale trzeba użyć do tego tyle siły że jazda jest niemożliwa. Co to może być? 

Druga sprawa, któregoś razu odmontowałam przerzutki, bardzo przeszkadzały w jeździe. Także ogólnie kiedyś były. 3 stopniowe. Chciałabym założyć nowe. Pytanie czy mogę założyć np. 5 stopniowe? 

Czy da radę plus minus oszacować koszt tych napraw w serwisie?  

Dziękuję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Mihau_
Napisano (edytowane)
W dniu 29.05.2020 o 08:26, Gość Aleksandra napisał:

Pewnego razu coś tak jakbym przestawiło mi się w pobliżu pedałów i uniemożliwia kręcenie nimi. To znaczy kręcą się ale trzeba użyć do tego tyle siły że jazda jest niemożliwa. Co to może być?  

Rozwalony suport, idź do serwisu.

W dniu 29.05.2020 o 08:26, Gość Aleksandra napisał:

Druga sprawa, któregoś razu odmontowałam przerzutki, bardzo przeszkadzały w jeździe. Także ogólnie kiedyś były. 3 stopniowe. Chciałabym założyć nowe. Pytanie czy mogę założyć np. 5 stopniowe? 

Masz tam piastę nexus/biegi w piaście. Jeśli chcesz zmienić z 3 na 5 czy jakąkolwiek inną liczbę przełożeń to tak naprawdę do wymiany masz piastę, w sumie najekonomiczniej razem z całym kołem. 7b kosztuje mniej więcej tyle https://allegro.pl/oferta/piasta-shimano-nexus-7-biegowa-sg-c3001-ham-wew-8415269670

Potrzebujesz też nowej manetki

Edytowane przez Mihau_

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Bumbel
      Przez Bumbel
      Witam, ponad rok temu zakupiłem sobie rower szosowy, do tej pory jeździłem sobie rekreacyjnie robiąc max do 50km, mam zamiar kupić sobie buty i zacząć jeździć na dłuższe dystanse i tu moje pytanie. Mając takie pedały: https://www.ceneo.pl/22886729 mogę kupić dowolne buty spd na szosę, czy są to jakieś specjalne i muszę patrzeć za innymi? Nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji, a wolę się upewnić niż tracić kilkaset złoty.
    • jaiek99
      Przez jaiek99
      Witam. Czy jest ktoś w posiadaniu klucza 2 pin do sztycy crank brothers Joplin? Oryginalnie klucz ten był w service kicie. W instrukcji nazywają go long 2-tip pin tool. Potrzebuje wymiary klucza lub sam klucz
    • Gość LoveKrowe
      Przez Gość LoveKrowe
      Witam,
      na pierwszą komunię dostałem rower marki Kross SFX 050. Było to mniej więcej 12-13 lat temu, więc teraz przyszedł czas na lekką renowację mojego egzemplarza. Chciałbym wymienić w nim opony oraz przednie i tylne przerzutki (te mechanizmy). W katalogowym opisie roweru założona opona to Vee Rubber VBR198 B 26x1.95. Przerzutka przednia to Shimano TY10 a tylna to Shimano TX30. Obecnie nie ma tych części już na rynku w sprzedaży, a bardzo mi zależy na ich wymianie. Czy forumowicze mogliby doradzić mi, które części zamienne najlepiej byłoby tam wstawić? Mam do tego roweru sentyment, i bardzo zależałoby mi na naprawię tego egzemplarza. Podaje jeszcze link do strony, z częściami katalogowymi http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=660 . Bardzo będę wdzięczny za pomoc i życzę miłego dnia. 
    • vengeexpert
      Przez vengeexpert
      Siemka !
      Jestem całkiem nowy na forum ale opiszę Wam moją ciekawą historie z rowerem speca model venge expert 2017 Vias .
      Po zakupie roweru używanego od samego początku miałem duże problemy ze spowalniaczami tak tymi sławnymi hamulcami :D 
      Rower był w czterech (!) różnych serwisach sygnowanym logo specialized ...
      Za każdym razem słyszałem słowo nie da się , to nie ma prawa działać , konstrukcja jest zła itd itd . 
      Naprawdę już straciłem wiarę w to , że będę mógł bezproblemowo używać ten rower nie wspominając o wyjeździe w góry , przypadkiem natknąłem się na fejsie na post w jednej z grup rowerowych chłopaka który napisał ze bez problemu naprawiają te hamulce poprawiają wszystko i chodzą jak zwykłe hamulce , cóż tonący brzytwy się chwyta ...
      Kontakt na fb potem pokazał stronkę na fb i na koniec kontakt telefoniczny , odwiozłem rower we wskazane miejsce (40km od warszawy w stronę łodzi ) 
      Rower oddałem we wtorek około 12 , wyszedłem od nich o 13 . Dostaje telefon o 19 (obstawiałem że się poddali) witam rower gotowy przy okazji przesmarowaliśmy stery i korby po czym dostałem zdjęcia na mms potwierdzające . Cena ? całe 700 zł tak 700zł za nowe linki i pancerze i zrobienie roweru . Cóż pojechałem od razu bo nie wierzyłem że w końcu ktoś to ogarnął w garażowym warsztacie , po przyjeździe naprawdę długo zbierałem szczękę z ziemi ;) hamulce chodzą IDEALNIE łapią perfekcyjnie równo ruch linki jak w zwykłym rowerze nie mam z czym tego porównywać względem poprzednich serwisów mega polecam gdy ktoś ma problemy z rowerami aero ! 
      nie wiem czy mogę wrzucać na forum ale dla potomnych NAJLEPSZY serwis z jakim miałem do tej pory do czynienia na mazowszu 
      numer tel do chłopaków 694 093 859 Pan Kamil 
      szczerze polecam ile nerwów zjadłem przez warszawskie serwisy i straciłem czasu tylko ja wiem 

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      witam,
      Jak w temacie, poszukuje stołu rowerowego do serwisu z dwoma zaczepami na tylne i przednie koło.
      Szukałem w internecie i widziałem oferty po 600 zł i więcej a na allegro pustki.

Proszę o pomoc, stół może być używany.

Dodatkowo, wiem że tutaj sami specjaliści, ale co myślicie nad otwarciem nieewidencjonowanej firmy na terenie okolic Chorzowa jako serwis rowerowy (serwis na terenie mieszkania)