Skocz do zawartości

[1000-1500] Niedrogi MTB czy Cross?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup roweru do rekreacyjnej jazdy. Realistycznie patrząc pewnie będę miał czas na jazdę w weekendy i nie planuję zbyt wielkich podróży, raczej wycieczki po okolicy- 20-30 km.

Wzrost: 176 cm, waga: ok. 70 kg

Budżet: 1000-1500 zł

Rodzaj terenu: 50% asfalt (w tym sporo podjeżdżania pod wrocławskie krawężniki), 50% drogi leśne lub wały nad Odrą. Gór ten rower raczej nigdy nie zobaczy ;).

Dodatkowo do roweru będzie nieraz przyczepiony fotelik dla dziecka, ale podejrzewam, że to nie ma większego znaczenia.

Wstępnie nastawiłem się na markę Kross i w tym budżecie mógłbym wybierać spośród następujących modeli: Hexagon 1.0, Hexagon 2.0, Evado 1.0, Evado 2.0.

Wizualnie bardziej podobają mi się Hexagony, ale czy do takiej jazdy jak opisałem odpowiedniejszy nie byłby Evado?

Hexagon 1.0 ma dostępne tylko koła 26". Hexagon 2.0 można kupić z kołami 26" albo 27,5". Evado ma 28". Czy dobrze zakładam, że 26 cali to zbyt małe koła i wygodniej będzie na większych?

Kross ma też serię TRANS, ale wydaje mi się, że to rowery dla osób planujących dłuższe wycieczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drogi leśne u Ciebie nie są bardzo piaszczyste i nie ma na nich wiele korzeni, to wybrałbym raczej rower crossowy. Najlepiej jakbyś się przejechał i zobaczył, co wolisz. Jak Evado, to najlepiej dopłacić do 3.0, ponieważ ma kasetę. Katalogowo kosztuje 1699 zł, więc może się znajdzie za 1500 zł, chyba że inne marki też wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki.

Na ten moment skłaniam się jednak do MTB.

Po tym jak trochę poczytałem zastanawiam się, czy warto zwiększyć budżet i kupić rower, który ma kasetę, a nie wolnobieg, czy przy takiej rekreacyjnej jeździe nie odczuję różnicy?

I biorąc pod uwagę, że nie będę jeździł w ciężkim terenie, to czy lepszą opcją będzie rama 17" i koła 29", czy rama 19" i koła 27,5"? (Mam 176 cm wzrostu)

Wiem, że przed zakupem najlepiej się przymierzyć do roweru, ale chciałbym najpierw wstępnie wiedzieć czego szukam, żeby nie jeździć po wszystkich sklepach w mieście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupiłem Hexagon 5.0 z kołami 29" i ramą M 19". Jak na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jedno co mnie zaskoczyło, to że fotelik dla dziecka musiałem bardzo wysoko zamontować, żeby nie ocierał o 29" koło przy przejeżdżaniu przez dziury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...