Skocz do zawartości

[opony] Opona do szosowego gravela


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wyjechałem swoim "szosowym gravelem" na szutrowo-kamienna drogę i wygląda że opona nie wytrzymała. Dzisiaj jadąc do pracy zauważyłem że na każdej nierówności rzuca mi tyłem roweru, im weiększa prędkość tym bardziej. Po pobierznym przegladzie opony nic nie widać (dokładny zrobię po powrocie do domu), ale wygląda że opona spuchła. 
Aktualna opona Schwalbe Marathon Supreme 700x32C, wytrzymała około 1000km, nie wiem czy to dużo, czy mało. Zważywszy że razem z rowerem i bagażem to 115kg. 

Jak i tak muszę wymienić to pozostaje pytanie na jaka? Możecie coś doradzić?

- rozmiar 700x32 lub 35, nie więcej,
- bieżnik jak najbardziej szosowy,
- wolałbym składaną, w poprzednim rowerze miałem takie, do zmiany dętki wystarczą palce :)
- 99% jazda po asfalcie, nie zawsze równym, ten szuter to mi się trafiło 2km na 1000 przejechanych ;(
- wytrzymałość conajmniej 100kg i 5bar.    


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, omegagl napisał:

 Jak ktoś lubi "markowość" ma wytłoczone MADE IN FRANCE

Zakładałem ostatnio tufo comtura duo to jest jeszcze "bogaciej", tzn na pudełku jest, opony tak szczegółowo nie oglądałem - hand made.

Zobacz sobie gravelking slick albo conti contact speed, mam też kilku znajomych jeżdżących na vittoriach rubino pro i generalnie bardzo polecają ale max chyba robią 30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, omegagl napisał:

Jeżdżę na takiej i na pewno mogę polecić w niej jakość: https://allegro.pl/oferta/pirelli-opona-cinturato-velo-tlr-32x700-7890490466 

Wygląda ze to byloby to czego szukam. Nie mogę jednak tego znależć na moim lokalnym "allegro" ;(, muszę chyba zapytać w stacjonarnym sklepie rowerowym.

 

4 godziny temu, Mihau_ napisał:

mam też kilku znajomych jeżdżących na vittoriach rubino pro i generalnie bardzo polecają ale max chyba robią 30c

To jest najwiekszy problem. Wiekszość szosowych bieżników to rozmiar do 28c, od 32c to juz bieżniki bardziej terenowe. Nie wspominając już, zeby były składane. ;(

Wczoraj sprawdziłem koło. Jest lekkie wybrzuszenie, ale naprawdę minimalne 1-2mm. Jeszcze zdejmę oponę i sprawdzę czy koło jest proste. Chociaż wybrzuszenie jest w kierunku pionowym, więc prawdopodobnie świadczy o zepsutej oponie. W sobotę wybieram się na wycieczkę (160km), więc juz chyba nic na szybko nie kupię. Mam jeszcze tanią chińską opone CST, wiec może wytrzyma. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Continental GP5000 700x32C. Tak na szybko mogłem jeszcze kupić Schwallbe Supreme 700x35C. Zobaczę jak się będzie sprawować. Jakby ktoś miał jeszcze jakąś propozycje, to bardzo proszę. I tak muszę zamówić jakąś skladanną na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JWO napisał:

Zamówiłem Continental GP5000 700x32C.

NO to jest wyjatkowo nietrwala opona jesli chodzi o przebitki i rozne dziwne historie z lapaniem kapcia.... generalnie opona na gladki asfalt :PP 

Teraz, JWO napisał:

Continental 4 season 700x32C

A z tej mozna wydlubywac szkla, ta daje rade.... chociaz 32C to juz balon jest 

Gatorskin zwijany tez jest niezly i tani... latalem niz po miescie, i roznych smieciach .. zero przebitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...