Skocz do zawartości

[20tka dla chłopaka] co wybrać?


kenczorf

Rekomendowane odpowiedzi

Młody wyrósł z 16tki ale na 24 jest jeszcze za niski... Zaczałem więc przeglądać 20tki. Amor w tej kasie to zbędny balast bo i tak nie działa. Im lżejszy tym lepiej no i brak przerzutek daje mu w kość w 16' pod górki. Im mniej wydam tym lepiej dla mnie ale może czasem warto dołożyć? Co znalazłem:

Najtańsy z sensownych Kross Hexagon mini 1.0 - 700zł

Marin Hidden Canyon - 1000zł

Trek Wahoo - 1400zł

 

Jakieś inne propozycje? Dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może jakaś używka?

Kupisz jakąś za 300-500zł młody pojeździ pewnie ze 2 lata i potem z minimalną stratą lub nawet bez straty sprzedasz?

Ja tak właśnie zrobiłem.

2 lata temu kupiłem młodemu używanego b`twina za 350zł, a dziś sprzedałem go za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż składany przeze mnie KTM Wild Thing 20". Napęd Sram, 7-biegowy. Ma co prawda uginacz RTS Capa, ale mimo to jest lekki, bo takie komponenty dobierałem. Rower jest po pełnym serwisie, nasmarowany, umyty i gotowy do jazdy.

W weekend wstawię ogłoszenie na forum, ale jakbyś chciał wcześniej więcej informacji, to mogę przesłać specyfikację na PW.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moje doświadczenie z rowerami dziecięcymi - mam córkę, aktualne 4 lata i 8 miesięcy. Nie licząć biegowego to teraz ujeżdża 3 rower. 

Mogłem sobie na to pozwolić, więc zawsze jej kupowałem bardzo dobry sprzęt. Pierwszy rower 14" - Woom 2 - super rower do nauki. Później przesiadka na Woom 3, jeździła na nim krótko, bo według mnie, dla 4 latka, który umie jeździć, ma zbyt małe przełożenie. Za dobrą cenę z Niemiec kupiłem Early Ride Belter 16" - na pasku. Zmieniłem opony na MTB i to jest super rower. 

Te rowery są stosunkowo drogie ale każdy z nich (oprócz Early Rider, na którym jeździ), sprzedałem w przeciągu 3 dni od wystawienia ogłoszenia i straciłem na nich od 80 do 120 zł. Wierz, że jeśli kupisz tańszy rower, to będzie go trudniej sprzedać i z pewnością stracisz na nim więcej. 

Aktualnie też chemy się przesiąść na 20" ale z racji tego, że córka lubi wyścigi, myślę, że coś zbuduję. Ciekawą propozycję ramy miał czeski RB, niestety już jej nie robią. Było to RB KID24 - rower z geometrią 20" ale z możliwością kół 24". Wygląda dziwnie ale to super rozwiązanie. 

Z serii mógłbym zaproponować: Woom 4,  Rascal 20 lub Superior FLY 20 / Team 20. Woom i Rascal z pewnością mają łożyska maszynowe, u Superiora nie jestem pewien. Wagowo wszsytko pod 8 kg. 

Rozważam jeszcze PyroBikes 20 - niestety dość trudny do kupienia. 

pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...