Skocz do zawartości
  • 0

Szosówka zakręt


Gość Johnny

Pytanie

Gość Johnny

Witam. Mam pytanie odnośnie jazdy w zakrętach  na rowerze szosowym. Od niedawna jestem szczęśliwym właścicielem takiegoż roweru. Przesiadka na szosówkę po jeździe na mtb nie sprawiła mi większych problemów. Natomiast z jednym mam  niewątpliwie kłopot. Chodzi o to, że nie czuję na ile mogę pozwolić sobie w zakręcie na oponach 23mm, na ile mogę położyć rower żeby nie wylądować na asfalcie...Podchodzę to zakrętów ostrożnie i kończy się to albo przejechaniem przez niego dość wolno albo czasem wyjechaniem poza zaplanowaną linię. Czy jest jakiś sposób żeby wyczuć na ile można położyć się w zakręcie, czy żeby to wyczuć trzeba zaliczyć kilka gleb, z których niewątpliwie każda może się zakończyć tragicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od podłoża, zależy od techniki, a naprawdę dużo zależy od opon. Stare, sparciałe i niskiej klasy gumy nie sprzyjają pewności podczas jazdy.

Musisz jeździć i ćwiczyć, z czasem posiądziesz zdolność oceny warunków przed tobą i będziesz wiedział na ile możesz sobie pozwolić, potrzeba czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...