Skocz do zawartości

[piasty] Poszukuje piasty do mtb cena ~300pln


przemek186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję piasty w okolicach 300 pln z 4 lozyskami maszynowymi , wymiary 135 x 10 pod tarcze tyl kaseta shimano.

 

Zastanawialem sie nad D712, ale widzialem na forum sporo opinii, że się psują.

Jazda główne asfalt, 30% tras to teren.

Waże 90kg stąd pytanie czy taka piasta jest w miare wytrzymala? Moja obecna waży kolo 480 g...

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.05.2020 o 15:13, Czik napisał:

Novatec d042sb, porządna, wytrzymała, łatwa w konserwacji i ewentualnym tuningu

Łatwa w konserwacji może jest, ale z mojego doświadczenia wynika, że nie jest ani porządna, ani wytrzymała, w sumi eto najgorsza, najbardziej problematyczna piasta, jaką miałem, kiepskiej jakości fabryczne łożyska i kiepskiej jakości zapadki urozmaiciły mi mocno pierwszy wyjazd z ta piastą, później pojeździłem trochę na łożyskach skf, w tym roku wymieniałem na nowe, fag, to w bębęnku wytrzymało jakieś 1000 kilometrów, to nie są piasty dla ciężkich zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wojtasin napisał:

Łatwa w konserwacji może jest, ale z mojego doświadczenia wynika, że nie jest ani porządna, ani wytrzymała, w sumi eto najgorsza, najbardziej problematyczna piasta, jaką miałem, kiepskiej jakości fabryczne łożyska i kiepskiej jakości zapadki urozmaiciły mi mocno pierwszy wyjazd z ta piastą, później pojeździłem trochę na łożyskach skf, w tym roku wymieniałem na nowe, fag, to w bębęnku wytrzymało jakieś 1000 kilometrów, to nie są piasty dla ciężkich zawodników.

Bo z DO42SB ( oraz większością novateców we wszystkich mutacjach ) trzeba się regularnie upewniać, że się nie rozkręca. Bo niestety ma do tego skłonność, a jak się pojawi luz, to umierają łożyska Jeżeli się jej na to nie pozwoli, to działa latami. Miałem ich kilka, i ostatnią ( mutacja D362SB - wersja na przelotową oś 10mm ) męczę już piąty rok na oryginalnych łożyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2020 o 10:29, uzurpator napisał:

trzeba się regularnie upewniać, że się nie rozkręca

Mam kilka piast, w których nie trzeba, a działają latami. Nawet novatek takie robił, choćby wersja tej piasty bez mocowania iso. W innym rowerze mam piastę x-9, o której się naczytałem sporo złego, po 20000 km tam się nic nie dzieje, łożyska wciąż bez luzu, nic przy niej nie robię, niczego nie kontroluję i tak to powinno wyglądać.

Przy okazji - polecam blog gościa, który też miał przeboje z novateckiem :)

https://podroze.globalbus.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...