Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Sr Suntour XCM


MtbRide

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam rowerek Kross hexagon v2 I planuje zmienić w nim amortyzator na Sr suntour XCM O skoku 100mm, ponieważ jego Zoom bravo 375 jest mega twardy-można powiedzieć że wcale się nie ugina.

Pytanie: Czy gdybym zamontował tego XCM-a to nie zmieniłbym za bardzo geometrii roweru? Boję się że mogłbym uszkodzić ramę. 

I jeszcze jedno pytanie jeśli ktoś wie :Jaką wysokość ma ten XCM od osi do korony? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja powiem tak : tyłka może nie urywa, ale przy masie ok. 70 kg używałem kilka lat i specjalnie nie narzekałem - no, może kulturą pracy nie powalał ( zwłaszcza na szybko następujących po sobie nierównościach ), ale jakiejś tragedii nie było, a stopień twardości oceniam na średni.
Na pewno jest to tzw. klocek, bo swoje waży, ale o wiele droższe też potrafią być ciężkie.
Wiem, że są i tacy, którzy na nim skaczą z metra, ale ja bym się raczej nie odważył - zresztą to nie moja bajka.
Nie wiem, czy jakiegoś XCR'a da radę kupić za 3 stówy, ale zgaduję, że tak - tyle, że to i tak będzie sprężyna, więc sporo zależy od jej twardości, a także od masy użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MtbRide napisał:

W takim razie jaki polecasz amorek do 300zł, najlepiej żeby był miękki 

Za takie pieniądze nie dostaniesz niczego sensownego - tylko utopisz 300 zł.

Absotne minimum to powietrzny Raidon z regulacją odbicia/powrotu:

https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/26-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-lo-r-26-air-czarny-mat-2020/1871

Problem jest jednak w tym, że ty potrzebujesz widelca z mocowaniem na V-brake, a Suntour nie robi już takich powyżej XCM.

Być może @ACTIVIA byłby w stanie wymyślić coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...