Skocz do zawartości

[cross lub komfortowy MTB] pod oponę 2,1, ok 5000?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, jako że nie udało mi się znaleźć ramy a w temacie nikt mi nie pomógł, szukam innego podejścia. Czy znacie rowery typu cross, albo MTB z wygodną 
"turystyczną" pozycją (powiedzmy że tułów 45 st. a nie w pionie, ani nie sportowo pochylony), w które mógłbym wpakować opony 2,1? Szukam wygodniejszej na dłuższe trasy alternatywy niż mój 26" MTB, ale chcę opony 2,1 (moje kochane Vittoria Mezcal ze względnie jak na takie opony niskimi oporami toczenia), jako że bardzo często jeżdzę po mojej okolicy a tu jest mnóstwo piachu wszędzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe-29/author/codex-29 Author ma bardzo mocno "rekreacyjne" crossy. RST Vogue w teorii przyjmuje oponę 2 cale więc powinien zmieścić Mezcala, a nawet jeśli nie to budżet pozwala na zmianę widelca. Generalnie w crossach będą trekkingowe o podobnej pojemności. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problem. 168 cm wzrostu, przekrok 75,5cm. Przy ramach 18" a w Cube mniejszych nie widzę, dotykam kroczem ramy albo wręcz muszę stać na palcach.

Teraz, MikeSkywalker napisał:

https://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe-29/author/codex-29 Author ma bardzo mocno "rekreacyjne" crossy. RST Vogue w teorii przyjmuje oponę 2 cale więc powinien zmieścić Mezcala, a nawet jeśli nie to budżet pozwala na zmianę widelca. Generalnie w crossach będą trekkingowe o podobnej pojemności. 

No właśnie widelec można zmienić (chociaż wybór tych z małym skokiem, a takie chcę wielki nie jest), problem jest zwykle z tyłu z widełkami :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Jednak bym się przymierzył. Dla mnie przy 176 19 cali w Cube jest o niebo za mały.

Tylko gdzie można się przymierzyć :) 

Sprawdziłem crossy Cube. Wg. podanej przez nich geometrii, wychodzi mi po obliczeniach przekrok ponad 76 cm, niestety. Chyba muszę odpuścić crossa i szukać wygodnego MTB 29, ale wymienić mu amortyzator na niższy... Sam już nie wiem. 

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...