Skocz do zawartości

[3500 zł/ 700 GBP] Rower Crossowy z wygodną pozycją, aby uniknąć bólu pleców


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

chciałbym zakupić nowy rower. Obecny (Lazaro Integral V3) został w Polsce i nie opłaca mi się go ściągać do UK. Poza tym, kupiłem go z ramą M (184 cm, 70 kg) i była ona dla mnie trochę za mała - powodowało to u mnie bóle szyi. Z tego powodu na pewno też potrzebuję roweru z amortyzatorem z przodu. Podejrzewam, że im bardziej wyprostowana postawa, tym mniejszy ból pleców - poprawcie mnie jeśli się mylę! Mieszkam w Anglii, więc dobrze byłoby kupić rower bezpośrednio tutaj i nie bawić się w wysyłkę z Polski - podejrzewam, że większość modeli powinna być i tak dostępna. Zauważyłem, że w cenie do 3500 zł często rowery są tylko z 18 biegami (2x9) lub bez przedniego amortyzatora - z czego to wynika skoro wiele tańszych modeli ma 27 przełożeń?

 

Zastosowanie roweru: 

Krótkie trasy (max. 30km) - głównie ścieżki rowerowe i ubita droga leśna, ale na pewno nie żaden ekstremalny teren. Rocznie rowerem pokonuję około 1500 km. 

 

Cena: 

Do 3500 zł, ale mogę dołożyć dodatkowe 500 zł jeśli warto. Niektóre linki w funtach, dla uśrednienia funt = 5 zł

 

Modele, które rozważam:

Cube nature EXC - 3500 zł / 700 funtów

https://www.cube.eu/pl/2020/bikes/tour/nature/cube-nature-exc-blacknred-2020/ - czy ten rower ma jakiekolwiek wady? 3x10 przełożeń, tarczowe hamulce, amortyzator. Wydaje się idealny (choć trochę ciężki)

 

Decathlon Riverside 920: cena 3000 zł / 600 funtów

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside920-id_8405267.html aż tak wyglądem się nie przejmuję, ale te rogi wyglądają koszmarnie :) przerzutka 11 biegów - czy to ma sens? 

 

Specialized Crosstrail Sport 2020: 3750 zł / 750 funtów 

https://www.evanscycles.com/specialized-crosstrail-sport-2020-hybrid-bike-EV279745 - czy tu się w dużej mierze płaci za nazwę? Ekspertem nie jestem, ale chyba to lepsza firma. Przerzutki 2x9.. dlaczego? 

 

Chętnie wysłucham Waszych propozycji. Nie ukrywam, że z jakiegoś powodu większość rowerów jest obecnie wyprzedana (Brytyjczycy pokochali jeździć w dobie pandemii?), ale mam nadzieję, że niedługo pojawią się w dalszej sprzedaży. 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekb napisał:

. Podejrzewam, że im bardziej wyprostowana postawa, tym mniejszy ból pleców

Nieprawda.

Proste plecy to więcej strzałów w kręgosłup przeniesionych wprost.
Jak nie wiesz czemu boli nie wiesz jaka pozycja będzie zmniejszała ból. Ale jak boli to trza leczyć. Ćwiczyć, rehabilitować.
Wiele osób boli kręgosłup, bo się opierają całym ciężarem na kierownicy. I trzymają ją kurczowo jak by im ją kto chciał ukraść.
Więc Twoja teoria może być prawdziwa dla kogoś kto za mocno opiera sie o kierownicę. Raczej dla nikogo innego. 

Mnie mniej boli jak jadę z baranem więc w pozycji jednak wygiętej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julekb napisał:

Cube nature EXC - 3500 zł / 700 funtów

- czy ten rower ma jakiekolwiek wady? 3x10 przełożeń, tarczowe hamulce, amortyzator. Wydaje się idealny (choć trochę ciężki)

 

Z osprzętu ma 'średni' amortyzator. Do tego jest bardzo krótki, koniecznie się przymierz do niego. Można to już zobaczyć porównując geometrię ramy na stronie CUBE do geometrii innych producentów. Poza tym, biorąc pod uwagę osprzęt i markę, to za tą cenę bardzo fajny rower. Sam mocno się zastanawiałem, ale w końcu wziąłem Giant Roam (mocniej sportowa pozycja, bardziej pochylona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Postaram się znaleźć sklep w okolicy, w którym mógłbym przymierzyć się do Cube w takim razie.. a tymczasem czy jesteście w stanie polecić coś innego w tej kwocie? Jak ten Giant Roam się spisuje? i który to dokładnie model? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej kwocie masz model Giant Roam 1 (ja wziąłem 2). Jedynka ma już na przykład tę zaletę nad C EXC, że ma amortyzator powietrzny. Poza tym jest poskładany w dużej części na Deore - podobnie jak ten EXC, za wyjątkiem tylnej przerzutki, gdzie EXC ma XT. Ale rozumiem, ze przy takiej typowej, crossowej jeździe bez szaleństw nie poczujesz różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...