Skocz do zawartości

[Napęd] Kross evado 6 - co sprawdzić


wojtek_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, to moj pierwszy post (choć biernym czytelnikiem jestem ponad rok), wiec proszę o wyrozumiałość.

Rower jak w tytule, kupiony w zeszłym roku, zrobione do zimy ponad 1000 km. W tym roku zamierzam wykręcić ponad 2 tys, jednak w kwestii rowerowych technikaliów jestem raczej laikiem. Z drugiej jednak strony, mam pewne zdolności techniczne i lubię sam grzebać. Moje pytanie do mądrzejszych brzmi : co samodzielnie powinienem sprawdzać, czyscic, regulować, smarować, itp., aby rower dobrze mi służył ? Pytanie nie dotyczy konserwacji łańcucha, bo to robię regularnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtek_ napisał:

co samodzielnie powinienem sprawdzać, czyscic, regulować, smarować, itp., aby rower dobrze mi służył ?

Wszystko. Szczególnie napęd, piasty i niektóre gwinty. Poza tym poczytaj o używaniu kilku łańcuchów, rodzajach okładzin hamulcowych, serwisie amortyzatora, ściąganiu kasety i wymianie suportu. Jak ogarniesz te tematy to wizyt w serwisach już raczej nie będzie. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...