Skocz do zawartości

[kaseta] Kaseta 7s na bębenek 9s


ramzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam nadzieje, że pomożecie ;)

Mam problem z poprawnym zamontowaniem kasety 7s na bębenek 9s (wiem, że to nie do końca jest kompatybilne).

Chciałem mojej kobiecie oddać moje koło, którego już nie używam, porządne (obręcz mavic, piasty ringle). Tylko niestety w jej rowerze jest osprzęt 7s.

Zakupiłem taką kasete : "Kaseta 7-RZ. SHIMANO HG-200-7 ACSHG2007228 12-28" oraz

redukcje https://allegro.pl/oferta/redukcja-do-kasety-8-9-na-7-rzedowa-7851680603.

Niestety po zamontowaniu kaseta jest osadzona za luźno, pływa.

Czy ktoś podpowie co robić ?? może są potrzebne 2 takie podkładki, nie wiem też czy ona powinna być zamontowana od wewnętrzej czy zewnętrzenj strony kołoa  ?

 

pozdrawiam,

ramzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie podkładki Hollowtech2, lub dwie podkładki spomiędzy kasety, lub kawałek rurki PCV, lub np kółko od kluczy. Byle co byle luz wybrać i będzie działać.

A koło które masz może mieć piastę kompatybilną z 11rz, zanim 11rz było modne. Mavic takie robił. One potrzebują podkładki nawet dla 10 rzędowych kaset i wczesne np ultegry były z takimi podkładkami sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to u siebie, tj. kaseta 7rz na bębenek 9rz. Potwierdzam, że jedna podkładka (nawet 3mm, czyli chyba max dostępna) to może być za mało (kaseta nie jest stabilna). Akurat kilka dni temu demontowałem to ustrojstwo (tj. kasetę 7rz wraz z podkładkami) to mogę zmierzyć jaki zestaw podkładek u mnie sprawił, że całość "nie latała".

Mierzone (suwmiarką nieelektroniczną):
- pierwsza podkładka ~2.5mm (była niewystarczająca)
- dodanie drugiej ~1.7mm dało efekt zadowalający
Czyli u mnie ~4.2mm było konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te brakujące podkładki można nawet wyciąć z jakiegoś plastiku. Ja mam w jednym z rowerów założoną tak kasetę 7-kę na szeroki bębenek. Dałem jedną przekładkę ze starej kasety i kilka cienkich wyciętych z kartonika po jakiejś zwijanej oponie (taki biały, średnio twardy plastik). Mocno dociągnięte nakrętką i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...