Skocz do zawartości

[1900-2600] cross - kross vs indiana


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie prosze w zakupie roweru

Mam do wyboru Kross evado 6.0 rocznik 2019 - https://migael-rowerowy.pl/pl/p/KROSS-OUTLET-EVADO-6.0-28-CZARNY-NIEBIESKI-MAT-2019-PRZEGLAD-0-AUTORYZOWANY-SPRZEDAWCA-KROSS-25-675-02-01/1098?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

vs 

indiana x-cross 5.0 - https://rowery-indiana.pl/rowery-cross/135,x-cross-50-m-28-2020-28-19-czarno-brazowy

osprzętowo podobnie 

x - cross tanszy o 500zl ale czy nie lepiej dolozyc i miec praktycznie to samo tylko z markowa ramą KROSS? 

Prosze pomóżcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tę Indianę, póki jest. To NAJLEPSZY rower ze wszystkich przez Ciebie podanych, jeśli koniecznie chcesz mieć crossa z przednim amortyzatorem. Ani Kross Evado 6.0 ani ten Kands nie mają startu do Indiany chociażby dlatego, że ich korby są na kwadrat/octalink. Indiana ma bardzo dobrą crossową korbę alivio ze sztywną zintegrowaną osią, ma dobrą cenę, dobre części, poza tym to Kross, tylko lepszy i tańszy, bo w innym kanale dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indiana to byl moj pierwszy wybor. Ale zaczałem czytac patrzec i wariowac. Bo czy nie warto dolozyc pare zl i miec cos lepszego. Ale jak widac nie zawsze cena w gore idzie w parze z dobrze wydanymi pieniazkami.

A takie sprawy jak piasty w indianie - promax vs shimano w tamtych pozostalych? 

 

Bardzo dziekuje ze podpowiedziales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty we wszystkich trzech przypadkach są kulkowe. Wiadomo, że Shimano pewniejsze, ale te promaxy w rowerze tego typu dadzą radę.

Mała edycja, bo muszę - jeśli nie musisz mieć przedniego amortyzatora, masz do wydania te 2200 PLN i chcesz mieć wszechstronnego urban/crossa z realnymi możliwościami w kierunku spokojnej jazdy w prawdziwym terenie, do tego rower bardzo dobrej marki, to weź Marina Muirwoods.

https://sklep.biker-house.pl/rower-marin-muirwoods-29er-rasta-2019.html

Przykładowy link, jak wygląda rower, kolory ma różne. Będzie lżejszy od tej Indianki (choć jest fajna), będzie z charakterem, rama i dedykowany sztywny widelec z bardzo dobrej szlachetnej stali CR-MO. Nie będziesz się musiał martwić o serwis amora

Duuużoo tu było o tym rowerze. Poczytaj, zastanów się, wybierz coś. Ja wybrałbym Marina. W rowerze liczy się RAMA przede wszystkim. Marin jest wyposażony na poziomie tego Kandsa, za to ramę ma o cały kosmos lepszą od praktycznie każdego crossa w cenie około 3200 PLN (sic!). Zostawiam Ci pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Indiane.

Chociaz nie powiem- namieszales mi mocno tym Marinem.... Amortyzator w sumie nie jest mi jakos mocno potrzebny ale do roweru chce doczepic fotelik i wozic syna, wiec na pewno nie zaszkodzi.

Po kupieniu indiany odrazu zerwalem lancuch :) jakas wadliwa spinka sie trafila. Mam nadzieje ze to koniec przygód, bo poczatek byl kiepski. Rower generalnie baaaardzo mi sie podoba i wlasciwosci jezdne mi odpowiadaja.

Pytanie tylko takie czy cos w nim wymienic zeby juz byl kompletnie bez zarzutu?

patrzylem ze tutaj tylko kaseta z tylu jest dosc z niskiej polki, przednia przerzutka to tylko altus - moze by wymienic na alivio? no i manetki zmiany biegow moze tez alivio zalozyc ? czy to absolutnie nie ma sensu ? 

Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lukash88 napisał:

Wybór padł na Indiane.

Chociaz nie powiem- namieszales mi mocno tym Marinem.... Amortyzator w sumie nie jest mi jakos mocno potrzebny ale do roweru chce doczepic fotelik i wozic syna, wiec na pewno nie zaszkodzi.

Po kupieniu indiany odrazu zerwalem lancuch :) jakas wadliwa spinka sie trafila. Mam nadzieje ze to koniec przygód, bo poczatek byl kiepski. Rower generalnie baaaardzo mi sie podoba i wlasciwosci jezdne mi odpowiadaja.

Pytanie tylko takie czy cos w nim wymienic zeby juz byl kompletnie bez zarzutu?

patrzylem ze tutaj tylko kaseta z tylu jest dosc z niskiej polki, przednia przerzutka to tylko altus - moze by wymienic na alivio? no i manetki zmiany biegow moze tez alivio zalozyc ? czy to absolutnie nie ma sensu ? 

Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz.

na razie jezdzij masz nowy rower.za jakiś czas wymienisz na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • @lukash88, gratulacje. Indiana bardzo dobrym crossem jest. Kaseta jest dobra, przerzutka przód, jeśli bez zarzutu zmienia, jest dobra. Nic nie zmieniaj, tylko jeździj i dbaj o napęd i o cały rower. Będziesz zmieniał, jak się kaseta i łańcuch zużyją. Jeśli chcesz przedłużyć życie napędu, zrób jedno: kup od razu trzy łańcuchy KMC X.10 (one są pod napęd 3x10 ale na 3x9 działają bardzo dobrze). Zdejmij oryginalny łańcuch, bo nie wiem, co to tam masz. Załóż odpowiednio skrócony nowy KMC. Jak zaczniesz jeździć, poczytaj o jeździe na 3 łańcuchy. Powodzenia, szerokości, jeździj jak najwięcej możesz, zwłaszcza za mnie, bo ja nie mogę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukash88 napisał:

patrzylem ze tutaj tylko kaseta z tylu jest dosc z niskiej polki, przednia przerzutka to tylko altus - moze by wymienic na alivio? no i manetki zmiany biegow moze tez alivio zalozyc ? czy to absolutnie nie ma sensu ? 

Przerzutek to na pewno nie ruszaj. Działa to działa : ) Manetki zawsze warto mieć wysokie ale to niestety koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmiana manetek na np. XT 760 3x9 da kopa dużego. Tylko, że za używane w dobrym stanie zapłacisz około 200 PLN, jeśli je gdzieś znajdziesz. I druga rzecz: manetki Altus 3x9 z dobrą przerzutką z tyłu (tam jest Deore shadow bez sprzęgła) działają NAPRAWDĘ dobrze. Wiem z autopsji, rower siostrzenicy, nowoczesny Radon 27,5 z taperem, więc nie markeciak też. W treku dualsporcie którymśtam to samo, nawet z gorszą przerzutką. Działanie bez zarzutu, w górę i w dół, przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 14:43, wkg napisał:

Przerzutek to na pewno nie ruszaj. Działa to działa

No właśnie na 2x9 i 3x9 coś mi tak jakby łańcuch przeskakuje :-( 

Jest jeden minus posiadania roweru INDIANA - wszyscy że sklepów rowerowych się na mnie krzywo patrzą ale u nas w mieście za rower z takim osprzętem musiałbym zapłacić grubo powyżej 3k... Więc niech się patrzą. 

Ale muszę teraz sam popatrzeć jak się przerzutki powinno poustawiać bo przednia też muszę poprawić bo potrafi łańcuch szorować. 

A w samym media expert to serwisanci chyba nie do końca rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. 

W dniu 25.05.2020 o 14:39, KurczakNorris napisał:

KMC X.10

Dziękuję poczytałem i zamówiłem :-) bo tam jakiś no name łańcuch zamontowany i mi na oko też się nie podobał... 

A co do jazdy jak najwięcej taki dokładnie jest plan - mojemu 2.5 letniemu pasażerowi się rowerowanie baaardzo spodobało i sam przychodzi prosić czy możemy jechać. 

 

Baaardzo wszystkim dziękuję. Mam nadzieję że będzie mi się dobrze sprawować. Ostatni rower jaki kupowałem to z kasy po pierwszej komuni - był to góral na shimano piękny sprzęt - ukradli mi spod kościoła (sh*t) i od tamtej pory już nigdy nie miałem dobrego roweru aż do teraz :-) 

Cieszę się jak dziecko :-)

IMG_20200527_214946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o opinie

 

kands avangarde 2020 

https://allegro.pl/oferta/rower-28-kands-avangarde-czarny-deore-r21-2020-9271080469 

 

czy romet orkan 4m 2019 ?

 

https://allegro.pl/oferta/rower-romet-orkan-4-m-wyprzedaz-2019-czarny-19-9073082407

 

Kands wychodzi mnie 50 zł drożej więc powiedzmy że bez znaczenia, oba widziałem na żywo.

Zastanawiam się czy należy się bać kandsa jako marki bo osprzęt ma ewidentnie lepszy, czy postawić na sprawdzoną markę .

Będę korzystał rekreacyjnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieco lepsza ze względu na sztywniejszą i lżejszą korbę Alivio ze zintegrowaną osią. Reszta części jest podobna. Kands jako tako nie ma złej korby, bo jest tam sprzęt klasy alivio ze zdejmowanymi blatami ale na oś octalink, która jest dobra, bo sam mam w jednym MTB, tylko, że przyciężka, trudniejsza w ewentualnym ściąganiu/serwisowaniu, no i jest to stary standard, powoli wymierający. Kands ma nieco lepsze manetki, ale te Altusy 3x9 w indianie bardzo dobrze pracują z dobrymi przerzutkami i czystymi pancerzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet też jest przyzwoity, poza korbą, ale tę sobie wymienisz, jak zużyjesz. Założysz sobie wtedy porządną na zintegrowanej osi. Do tego Romet nie ma blokady amortyzatora na kierownicy, ale w crossie to tak nie przeszkadza, do tego nie spodziewaj się po każdym takim amortyzatorze nie wiadomo jakiej pracy.  W zasadzie wizualnie podoba mi się najbardziej Romet, potem Indiana też ładna i o najlepszej relacji cena/jakość, na końcu Kands. Wybierz ten, który Ci się bardziej podoba i odpowiada Ci przede wszystkim pod względem rozmiaru, bo to jest najważniejsze. Korba to część eksploatacyjna, wymieniasz jak zużyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Romet też jest przyzwoity, poza korbą, ale tę sobie wymienisz, jak zużyjesz. Założysz sobie wtedy porządną na zintegrowanej osi. Do tego Romet nie ma blokady amortyzatora na kierownicy, ale w crossie to tak nie przeszkadza, do tego nie spodziewaj się po każdym takim amortyzatorze nie wiadomo jakiej pracy.  W zasadzie wizualnie podoba mi się najbardziej Romet, potem Indiana też ładna i o najlepszej relacji cena/jakość, na końcu Kands. Wybierz ten, który Ci się bardziej podoba i odpowiada Ci przede wszystkim pod względem rozmiaru, bo to jest najważniejsze. Korba to część eksploatacyjna, wymieniasz jak zużyjesz.

Wiesz co ostatnio na fb pisał chłopak który pracuje w mediaexpert i wypowiadał się na temat tych rowerów,jego zdaniem i innych pracowników strasznie bije jakąs chinszczyzną i tandetą od tych indian.teraz nie wiem sam co myśleć bo ten cross 5.0 bardzo mi się podoba i poważnie nad nim myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, proszę o pomoc w wyborze roweru pomiędzy Rower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 (https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe/rower-indiana-x-road-3-0-d17-czarny-fiolet-r20) lub Kross TRANS 3.0 DAMSKi (https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/trekking/trans-3-0-damski-khaki-czarny-matowy).  Chyba, że ktoś ma inną propozycję za cenę 2.000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...