Skocz do zawartości

[szosa] Do 1500 złotych


maestro73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jestem praktycznie całkiem zielony jeśli chodzi o rowery szosowe ale chciałbym rozpocząć moją przygodę z kolarstwem. Na początek chciałbym wydać mniej więcej do 1500zł. Zastanawiałem się nad kupnem nowego roweru, aczkolwiek w tym przedziale cenowym poza Tribanem, który zbiera różnorakie oceny nie ma nic. Co do rowerów używanych wystawianych na różnych stronach brakuje mi wiedzy czy dany rower jest warty swojej ceny. Prosiłbym więc o pomoc :)

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-boardman-team-CID767-IDF259X.html#a36fbf1cd7

Jakieś opinie? 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ile Ty masz wzrostu i jak długie nogi - czyli jaki masz przekrok?

To ma olbrzymie znaczenie, bo jak czytam opis: "Na osobę od 165 do 185cm wzrostu" i Twój wpis: 

W dniu 22.05.2020 o 09:48, maestro73 napisał:

Jestem praktycznie całkiem zielony jeśli chodzi o rowery szosowe

To rodzą się obawy, że możesz nieźle wtopić nie dla tego że rower jest słaby tylko rozmiarem będzie pasował jak pięść do oka.

Chociaż oczywiście widzę że za każdym razem celujesz tymi swoimi propozycjami w pi razy oko 52'kę, ("szczelam" - 173cm?) ,to jednak warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie ma ram 55, nie ma ram M, które są takie same u różnych producentów - ba nawet modele jednego to nie to samo.

Więc - nie możesz się przymierzyć... nie kupujesz. Na mojej ramie kolesie z fabryki wybili urocze 48 :) https://live.staticflickr.com/6239/6279267165_3ab89a431b_b.jpg a jest szyta na miarę na mnie... i nie jestem od Ciebie niższy.

Generalnie to się nie spiesz - poluj. W cenie zbliżonej do 1500zł (a akurat tu czasem warto szarpnąć się i dorzucić 10-15%) masz szanse na rower z karbonowym widelcem, osprzętem na poziomie r3000 może starszą 105'ką 5700, czasem tiagrą 4700 i masz rower z którego będziesz zadowolony i będziesz zadowolony długo. Nowy typ klamkomanetek to duży skok jakościowy - głupia sora lepiej klika niż stare ultegry... widelec z włókna to coś co potrafi zmienić trasę z "ja pie... czemu to robię" na "cholera szkoda ze muszę już wracać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o rozmiarówkę to wiemy, że nic nie wiemy i trzeba sprawdzić po prostu rower czy pasuje.

Aczkolwiek wyżej wrzucony Triban o rozmiarze M dopasowany jest do mojego wzrostu.

Mogę prosić o jakieś opinie na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porywach jest tyle wart, jak ma do zrobienia serwis a nie wymaga wymiany wszystkiego co tylko można odkręcić od ramy... żadna tam okazja.

Ja bym go nie kupił z kilku powodów - 3 tarcze - nie pasuje mi taka korba zupełnie i myślę że mało jest osób które mają inne zdanie (chociaż nie mówię że nie istnieją)

Po dwóch latach stania - masz serwis w wersji max - postał chyba te 2 lata na balkonie (popatrz na lakier ramy)... łańcuch ktoś dokłada nowy bo... na bank poprzedni był zardzewiały do granic bólu - widać po kasecie i koronkach korby, a wcześniej jeździł pod kimś kto może i dbał ale dawno tego już nie widać.

Manetki sory 3500 to nie jest szczyt wirtuozerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w 90% przypadków - Tak, tylko że z uwzględnieniem tego co wcześniej napisałem o rozmiarach ram. Masz się kierować nie tylko napisem na ramie 56 - bo to często niestety po prostu rozmiar rury podsiodłowej... tylko geometrią ramy - rura pozioma w klasycznej ramie bez dużego slopu pod Ciebie ma ~ 55cm z jakimiś tam minimalnymi odchyleniami związanymi z preferowaną pozycją. Jak ma duży slop to twój rozmiar tę rurę będzie miał dłuższą, a podsiodłową z któej część producentów podaje "rozmiar" krótszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...