Skocz do zawartości

['suport] Token Ninja bb386evo - problem z instalacja'


WITOLDL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie mechanicy rowerowi i ludzie znajacy sie na suportach bardzo bylbym wdzieczny za porade. 

Czy uwazacie, ze zainstalowanie suportu pressfit w mufie z luzem miedzy 0.13mm a 0.19mm jest normalna praktyka i tak sie robi? Mam mufe bb386evo o srednicy miedzy 46.04mm a 46.1mm, wszystkie suporty dostepne na rynku maja wymiar nieco ponizej 46.00mm, najczesciej w okolicach 45.95-98mm. Te, ktore przeszly przez moje rece mialy srednice zgodna ze standardem i w tej mufie mialy tyle luzu, ze lataly na wszystkie strony. To jest nowa rama. Producent wyslal mi Tokena Ninja T37 - ktory ma srednice obu polowek 45.91mm, co skutkuje luzem o powyzszych wartosciach. Moge go wlozyc do mufy palcami, obracac nim sobie i przesuwac we wszystkie strony. 

Oni uwazaja, ze to jest normalne i tak sie instaluje i ze nie mam sie co martwic, bo suport sie do ramy dopasuje i nie bedzie zadnych problemow. Producent suportu tylko podaje, zeby nalozyc cienka warstwe smaru przed instalacja. Nie ma mowy o zadnych preparatach Loctite, ktore zreszta uzywa sie do wypelniania nierownosci rzedu 0.01-0.02mm, a nie 0.2mm. Sory, ale to jest niepowazne. Ja bym tego nie zainstalowal w rowerze rekreacyjnym, a to jest rama wyscigowa za 3500 Euro, ktora ma miec waty na korbie rzedu +1000 przy sprintach i ciagle 400-500w przy stromych podjazdach. 

Ja mam wrazenie, ze oni nie sa tacy niekompetentni, tylko probuja robic ze mnie idiote. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WITOLDL napisał:

Ja mam wrazenie, ze oni nie sa tacy niekompetentni, tylko probuja robic ze mnie idiote. Mam racje?

Wydaje mi się ze masz racje :> Ciezko mi uwierzyc w to, że przy takim luzie tam cokolwiek sie ułoży :PP raczej sie rozbije i bedzie jeszcze większy kibel, na moje oko to nawet w trekingu dla babci to  by chcialo wyleciec po miesiacu :P.... ale zaznaczam, iz specjalista nie jestem, mam tylko dwie swoje  ramy PF w ktorych wszystko jest CIASNO spasowane i wytrzymuja one ponad 1000W :P

BO na logike, jedyne miejsce ktore trzymalo by ten suport w mufie ... to przy brzegu misek, siłą dokręcenia polówek Ninja do siebie, czyli nie przetrwa to pierwszego sprintu... jeśli zwykły suport PF jesteś w stanie wsadzić i wyjąc palcami, to no na moje nie ma opcji żeby się dało to jakoś stabilnie osadzić i żeby to bylo sztywne przez kilka jazd :P.

7 godzin temu, WITOLDL napisał:

Producent suportu tylko podaje, zeby nalozyc cienka warstwe smaru przed instalacja

Zdaje sie iż Token mysli, ze to bedzie na tyle ciasno siedzialo, ze cienka warstwa smaru ułatwi dokrecniee połowek :P BO chyba jedna strone ninja przy instalacji się obraca w mufie podczas wkręcania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cinol123 napisał:

a z opisu wykonania wyglada na chinola :-p

Co prawda Hambini na swoim kanale youtube może być kontrowersyjny, ale pokazuje ciekawe rzeczy. W jednym z nagrań zestawiał Hongfu i i inne chinole ale amerykańskiego projektu jak Spec czy Cannon. I jak sie okazuje chiński chinol Hongfu wypadł naprawdę nieźle, za to Cannon czy Spec... kiepsko, a biorąc pod uwagę cenę jakiej żądają i kontrolę jakości jakiej mamy prawo oczekiwać to wręcz fatalnie. Zatem tutaj warto uważać, bo niestety wielcy i drodzy potrafią wypuścić minę za gruby hajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...