Skocz do zawartości

[Strava] ograniczenie funkcjonalności dla nieposiadających subskrypcji Summit


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Niedobry wieczór :devil:
Wchodzę sobie na stronę, bo ktoś pobił mojego nic nie znaczącego KOM'a ( o którego istnieniu nawet nie wiedziałem ), a tam niespodzianka, bo trzeba subskrybować usługę Summit, żeby mieć podgląd na czasy swoich przejazdów...
Jestem zarejestrowany od sześciu lat, a zapisuję trasy od ponad czterech, i nagle taki zonk :down:
Co prawda zmieniło się moje podejście, bo właściwie częściej i chętniej porównuję się sam ze sobą - no dobra, czasem z ciekawości również z innymi, a teraz już nawet nie mam dostępu do swoich czasów...
O ile jeszcze podgląd na wyłącznie dziesięć pierwszych czasów bym jakoś przełknął, o tyle odebranie mi możliwości porównywania własnych czasów uważam za słabe, a raczej nie będę za to płacił :no:
Mogliby chociaż zostawić dostęp do czasów na prywatnych segmentach, ale niestety i tego już brak...
Lista "co jest, a czego nie ma" : https://www.strava.com/subscribe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje 8 dolców na miesiąc. Chyba, że wydasz 60 dolców za cały rok. ( wtedy wychodzi 5 dolarów/mc ) Czyli na chwilę obecną ponad 33 pln na miesiąc lub 250 pln na rok. Ja to pitolę. Szkoda, nie zapłacę 33 pln/ mc żeby wiedzieć czy byłem np. 50/300 czy 198/300 i faktycznie najbardziej żałuję dostępu do swoich czasów przejazdu. ( segmentów ) 

/edit

dobrze, że chociaż PR segmentu pokazuje ;) ( tylko czas, bez średniej prędkości i daty )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się dokopać do tej listy co zniknęło ale pewnie źle kopałem. Trochę słabo :/ W sumie jedyna wartość dodana Stravy to segmenty i porównania ze swoją i innych historią :/ Teraz nawet kupując Summit czy jak to się tam nazywa wiarygodnego porównania nie będzie - bo przecież lepsi od nas mogą tego Summita nie mieć.   Coś częste te zmiany - ostatnio po cichu zlikwidowali możliwość kupowania wybranych z trzech funkcjonalności - ja miałem tylko Analysis.

Ciekawe jak na tym wyjdą - może jak blablacar :) Nieumiejętne wprowadzenie opłat zredukowało ich prawie do błędu statystycznego. 

PS: W Stravie można w ogóle wyeksportować dane historyczne z pulsem, mocą itd do innego narzędzia ?

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.Dobry ruch Strava ! :> skoncza sie gonitwy w dziwnych miejscach, czitowanie, flagowanie przez dziwnych kolesi najaranych na obronę KOMa za wszelka cenę (znam takiego jednego dziwoląga z Warszawy co p#$%#ca dostawał jak go ktos objechał) :P Dla tych, co to jeszcze w te KOMy sa wkreceni to faktycznie moze byc problem :P.... mi chyba po jakis  4 latach przeszlo zupelnie, a pamiętam jak mi ktos KOMa zajumal, to od razu wsiadalem na rower i jechalem walczyć. A wszystko zaczelo sie od tego jaka porażka dla mnie byla pierwsza jazda z Live segments :P

Garmin w zasadzie daje wszystko to co daje strava wlacznie z analizami, wiec mnie to generalnei ta strava gila, trzymam jako licznik dystansu i komuikator dla zaprzyjaźnionych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla tych co polują na komy to nie jest problem bo top 10 widać. Strava tym się różni od innych, że ma te segmenty właśnie.  Jest darmowy runalyze.com gdzie jest za free ( póki co ) to samo co w stravie ( lub prawie to samo, a może nawet więcej  - do sprawdzenia ) tyle, że bez segmentów.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Wchodzę sobie na stronę, bo ktoś pobił mojego nic nie znaczącego KOM'a ( o którego istnieniu nawet nie wiedziałem ), a tam niespodzianka, bo trzeba subskrybować usługę Summit, żeby mieć podgląd na czasy swoich przejazdów...

Sprawdź w aplikacji na telefonie, u mnie jeszcze działa w wersji darmowej dla wszystkich segmentów. Funkcje będą wycinane dopiero za miesiąc.

 

5 godzin temu, wkg napisał:

Jakoś nie mogę się dokopać do tej listy co zniknęło ale pewnie źle kopałem.

https://www.dcrainmaker.com/2020/05/strava-cuts-off-leaderboard-for-free-users-reduces-3rd-party-apps-for-all-and-more.html

Oprócz wyników na segmentach usuwają też narzędzie do planowania tras. Szkoda, bo ja z niego korzystałem bardzo często, szczególnie na telefonie bardzo wygodnie się go obsługiwało. No ale trudno, płakał nie będę, płacić nie zamierzam :p

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Przecież dla tych co polują na komy to nie jest problem bo top 10 widać.

Faktycznie widać, ale ... w miejscach gdzie jeździ pierdzilion ludzi, zawansowancyh amatorów, jak np Gassy czy Kampinos w okolicy Waw, to no.... tam wiedza o tym TOP 10 to daje tyle co nic :>> Bo tam do pierwszej 10 moze  CI brakować i 500 miejsc :> nawet jesli CI się wydaje ze jestes szybki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.  Lookam na ten https://runalyze.com/

i faktycznie jest niezły. ( skopiowałem poki co  jedną jazdę ) choć na 1 i drugi :D rzut oka mało czytelny. Kopiowanie/wgrywanie tras mało intuicyjne. ( po kilku minutach tak mi się wydaje, może to kwestia przyzwyczajenia ) Na szczęście mam wszystkie swoje wyjazdy w plikach .gpx

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff całe szczęście, że u mnie na zadupiu tak mało ludzi jeździ, że w okolicy wielu km jakiś jeden biedny zbysiu utworzył segment. :D

No cóż, ich cyrk ich małpy. Powiedzmy sobie szczerze - bajki o wysokich kosztach utrzymania serwerów czy mitycznej "technologii" można sobie miedzy bajki włożyć. O wiele większy miałbym do nich szacunek, gdyby otwarcie przyznali, że chcą zarobić i za dużo funkcji dali za free na start.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste - musza jakoś zmonetyzować popularność. Z tymi bajkami to nie do końca - zauważ, że po każdej jeździe Strava musi przeliczyć historycznie każdy segment by Cie uplasować w odpowiednim miejscu - czasem robi to kilka, kilkanaście godzin - to proces działający w tle. Dla darmowych użytkowników też musi liczyć. 

Oni liczą i mogą się przeliczyć -  zrobi się taki elitarny program do virtualnych zawodów jak Zwift. Jeżeli faktycznie nie widać swoich historycznych czasów to wersja bezpłatna traci sens  :/

2 godziny temu, cinol123 napisał:

tam wiedza o tym TOP 10 to daje tyle co nic :>> Bo tam do pierwszej 10 moze  CI brakować i 500 miejsc :> nawet jesli CI się wydaje ze jestes szybki

Daje tyle, że wiem ile mi brakuje. Ale chciałbym też wiedzieć ile mi brakowało i jak to się zmienia.

2 godziny temu, cinol123 napisał:

Dla tych, co to jeszcze w te KOMy sa wkreceni to faktycznie moze byc problem :P....

Ano właśnie nie tylko.

2 godziny temu, cinol123 napisał:

skoncza sie gonitwy w dziwnych miejscach, czitowanie, flagowanie przez dziwnych kolesi najaranych na obronę KOMa za wszelka cenę (znam takiego jednego dziwoląga z Warszawy co p#$%#ca dostawał jak go ktos objechał)

Oni zapłacą. 

2 godziny temu, cinol123 napisał:

B.Dobry ruch Strava ! :>

Chyba jakieś brzydkie emocje z Ciebie wyszły :(

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek, który kiedyś tam coś tam studiował "informatycznego" mogę cię zapewnić, że takie przeliczenia to śmiech dla współczesnych "baz danych". Oczywiście, że nie jest to darmowe, ale koszty są znikome dla międzynarodowego przedsiębiorstwa, a przynajmniej powinny - nie wiem na ile wydajną biznesowo jest strava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek który siedzi w kilkustetterabajtowych bazach danych  od lat mogę Cię zapewnić, że przeliczanie tego dla 55 milionów użytkowników i udostępnianie tego 44 tysiącom aplikacji third party + zapewnianie środowisk deweloperskich i backupowych kosztuje od groma. 

I to nie jest żadne międzynarodowe przedsiębiorstwo. Biznesowo jest oczywiście niewydajne. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny brak konkurencji powoduje, że robią co chcą. Do teo stali się standardem dla wszystkich urządzeń.  Nawet taki garmin z niezłym narzędziem do analizy pierwsze co to proponuje sync z stravą.   Wygrywają na tym, że są globalni i popularni. 
Jeśli chodzi o koszty to na pewno nie są małe bo samo to że dziennie miliony ludzi się z nimi łączy żeby przejrzeć aktywności to już jest olbrzymie obciążenie. Ale fakt jest faktem, że cenę mają dość zaporową dla wielu ludzi.  Jak czytam czasem "zachodnie" fora to i tam z "ich" zarobkami strava jawi się jako drogi produkt. Jak widać niestety popularność pozwala Im tak kształtować cenę.  mają rzesze ludzi podchodzących do sportu i rywalizacji fanatycznie i ważne "mających na stravie znajomych".  To że wszyscy tam są to ich siła.
Niestety nasz navime zdechło a miało poptencjał. 
Szansa jest w jakiejś platformie  open ale nie widać jej na horyzoncie.
Do tego momentu strava będzie odcinać kupony, bo ma segmenty i społeczność.  Na ten moment elevate jest fajne i miejmy nadzieję ze da radę działać a strava ich nie utopi.


@Danuel mylisz się jeśli chodzi o koszty.   Są to olbrzymie koszty, bo nie chodzi o server sql a dostępność.  Kluczem nie jest przeliczenie.  Kluczem są zasoby servera i łącza.
To nie serwerek w piwnicy. To rozproszona infr. Twoje przekonanie dość masowo gubi małe firmy. Kupują proste rozwiązania dla małego zespołu, bo przecież to tylko mała baza. Po roku się okazuje, że praca jest mordęgą serwer ledwo zipie i trzeba iść w coś wydajnego co jest relatwnie drogie.  Pomijam kwestie licencyjne, ale też jest temat zabawny, bo sprzedawcy zapominają o tym koszcie.
Zerknij sobie tylko na koszty łącza do dowolnego DC. Policz ilu mają użytkowników i ile potrzebują łącza, żeby to zadowalająco działało.  A nie widze zeby byli nadmiernie nachalni z reklamami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma jakiejś subskrypcji sprofilowanej na ubogie kraje Europy Środkowo-wschodniej. 33 PLN / miesiąc to zwyczajnie za dużo jak na opłatę za jedną z wielu apek używanych na telefonie, nie sądzę żeby wiele osób było gotowych tyle zapłacić. Gdyby to było w granicach 50 zł rocznie to bym przemyślał, myślę że wtedy paradoksalnie mogłyby im wzrosnąć zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bts napisał:

Gdyby to było w granicach 50 zł rocznie to bym przemyślał,

Wtedy to bym dwóch minut nie myślał....  tak myślę ze do 100 to mało kto by sie szczypał.
ALe pytanie, czy oni chcą, żeby im tak cos wzrastało.  Możliwe, że właśnie szukają sposobu na ograniczenie liczby użytkowników niedochodowych skoro mają tych dochodowych.
Zarządzają popytem. Cena ma być zapora, a nie zachęcać do masowego zakupu. Dostosowują cenę do zasobu i popytu a nie zasób do ilości klientów. 
Biznesowo to ma sens, bo nie muszą rosnąć w nieskończoność co często kończy się upadkiem pod cieżarem kosztów.
A  w świecie globalnym profilowanie pod biedne kraje skończy się tym że będą tylko tam sprzedawać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oni - podobnie jak blablacar - mają bardzo słaby dział marketingu. Ich zmiany są nieprzejrzyste, źle komunikowane, walczą ze swoim image medium społecznościowego - nieskutecznie. To co ich trzyma to segmenty i przekroczenie masy krytycznej użytkowników.

Cena jak cena - Zwift i Training Peaks sa znacznie droższe.

17 minut temu, KrisK napisał:

A  w świecie globalnym profilowanie pod biedne kraje skończy się tym że będą tylko tam sprzedawać.

Prawda :)

Wracając do kosztów - tam musi pracować masa ludzi.  Rozwój i utrzymanie środowisk desktopowych,  Android i iOS,  bazy danych, eksploatacja wszystkich środowisk produkcyjnych, deweloperskich i backupowych, najem pomieszczeń, sprzęt, licencje ... Tam dobry informatyk bierze kilkaset tysięcy dolarów rocznie. O  finansach, marketingu i podobnych, zarządzie nie wspomnę.   

A po stronie przychodów ? 55 mln użytkowników, pewnie połowa nieaktywnych ale też trzeba obsługiwać ich segmenty, może milion, dwa Summitów (do dziś wiele tanich jak barszcz) - dochód poniżej 100mln dolarów rocznie. Za kilka mln dolarów miesięcznie się tego wszystkiego nie utrzyma - tak twierdzą i ma to  sens.

Ale moim zdaniem od d strony się do tego zabierają.  Gdy segmenty i leaderbordy stracą swoją atrakcyjność to właściwie niczym się nie będą różnić od Twittera czy FB. Z apki bardzo taniej zrobili skokowy skok do bardzo drogiej.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg masz rację co do segmentów. One przyciągają darmowych użytkowników i wciągają ich w "poprawianie się" i pogłębioną analizę.
Ale u nich upadek będzie powolny przez społeczność i połączenie z urządzeniami ta łatwość i przyzwyczajenie jest dużą siłą.  Jak by się pojawiła alternatywa to może polecieć błyskawicznie. A jak by alternatywa jeszcze zaimportowała segmenty i dała opcję importu aktywności  z stravy i z urządzeń to mogłoby polecieć błyskawicznie.
Z tym ze żaden projekt Open tego nie dźwignie, bo ludzie brać będą chcieli, ale wpłacać datki niekoniecznie.  Musiałoby się za to zabrać Google. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nie, nie będzie podcinać skrzydeł własnym third-parties ale FB  na przykład ? Te segmenty przyciągają wszystkich. Prosi też chcą łatwo widzieć progress i się polansować :) Po pewnym czasie zostaną lanserzy którzy lubią wrzucać pretensjonalne nazwy, opisy i emotki bicepsu :D

Problem w tym, że chyba nie można ze Stravy wyeksportować - ale nie szukałem zbyt dokładnie bo dla mnie Strava to etap  końcowy (teraz bardziej "terminalny" :D). No i nie bardzo jest gdzie. Dlatego "jak czegoś nie ma na Stravie to tego nie ma".

Źle się do tego zabrali - powinni puścić reklamy a odpłatnie je wyłączać - każdy by zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrisK napisał:


Niestety nasz navime zdechło a miało poptencjał. 
 

No właśnie oglądam Navime, wcześniej nie wiedziałem o istnieniu tej APKi, a strava za 300PLN/rok to dla mnie cena zaporowa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Navime? Od razu apkę skreślacie...

Ok, spojrzałem na historię zmian....2016:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...