Skocz do zawartości

[wymiana tarcz] RT-MT800 - klucz TL-FC36 za 140 zeta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się upewnić że do wymiany tarcz XT RT-MT800 centerlock na sztywnej osi (pierścień z rowkami na zewnątrz 44.5 mm ) muszę kupić klucz za 140 zł ??!

Przecież taki amatorski to powinien kosztować góra 10 zeta !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, to jest jakiś specjalny typ nakrętek do tarcz XT? Coś mi się to nie widzi.

Kojarzę dwie - jedne pod klucz do kaset, i drugie, właśnie do piast ze sztywnymi osiami pod klucz do suportu HTII. 

TL-FC36 jest drogi, to fakt, ale każdy inny klucz do suportu HTII będzie okej a te można poniżej 30zł kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma nakrętkę pod klucz do kasety, ale przez sztywne osie te klucze z grubszą ścianką się nie mieszczą.

Dlatego albo musi kupić dedykowany klucz o którym wspomina - albo jak radziłem ja - przejść na nakrętki właśnie pod klucz HT2. Ale to też nie każdy zadziała - jak klucz jest w formie blaszki jak bitul - spoko, ale są też klucze zabudowane, pełne, jak nasadki - wtedy może brakować głębokości przez wystającą z piasty oś.

 

LoveMTB to ładnie pokazuje gdzieś tu (od 3:45):

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 22:59, eloo napisał:

Klucz kupiony. Wszystko pasuje.

Wielkie dzięki za pomoc.

Podsumowując:

Jeżeli w instrukcji jest napisane TL-FC36 ( https://si.shimano.com/#/pl/DM/MADBR01 )

To pasuje klucz  fi 44.5  HTII

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...