Skocz do zawartości

[smartwatch] jaki kupić do endomondo


diabeelek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś uniwersalny smartwatch który może synchornizowac się z endomondo?

Mam telefon Huawei, ale być może zmienię na Samsunga. Chciałem kupić smartwatch Huawei GT2 (podoba mi się wizualnie) ale poczytałem, że nie ma opcji połączyć się z inną aplikacją niż huawei health. 

Możecie coś doradzić co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też przyszedłem tutaj zwrócić uwagę na to, że Endomondo właśnie umiera (tzn. już kilka miesięcy). Najwyższa pora abyś poszukał linków do pobrania całego archiwum a następnie zaimportował je do innych systemów; ja na ten moment wrzucam wszystko (na ile to możliwe w sposób zautomatyzowany) do:

  1. Endomondo
  2. Strava (obecnie testuję premium)
  3. Garmin Connect
  4. Training Peaks (obecnie testuję free)

I od kilku miesięcy obserwuję postępującą śmierć Endomondo - a szkoda, że tak to działa - brak nowych ficzerów a coraz więcej problemów z portalem i aplikacjami.

Wracając do smartwatcha: używam Apple Watch 3, który mimo, że jest już starszym modelem sprawdza się fantastycznie. Jako generalnie smartwatch jest to bezapelacyjnie najlepszy wybór, oczywiście w ekosystemie Jabłka. Aplikacja Endomondo jak i Stravy oraz wszystkie inne działają na zegarku fantastycznie (choć przez problemy Endo czasem zdarzyło się spore opóźnienie z wrzuceniem aktywności), do tego mamy sporo innych aplikacji treningowych, z mapami etc. Natomiast przechodząc do sportu, to moim zdaniem wygrywają lepsze Garminy. Oczywiście lepsze Garminy są droższe od Apple Watchy i większości taniej konkurencji ale stricte pod sport cały ekosystem Garmina to będzie najlepsza opcja no i wybierana przez wieeelu. Ale czy komputer rowerowy czy zegarek Garmina to sprzęt na lata. 5 lat będziesz z tym sprzętem trenował bez problemu jak nic! (chyba, że Ci się znudzi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Polara. Mam Vantage M i działa ładnie z czujnikami Bontragera (kadencja, prędkość). Synchronizacja przez apkę (ale uwaga, może drenować baterię) albo po kablu. Dostęp do danych przez www. Kabel na magnes, żadnych problemów z podłączaniem. Zegarek robi 3 rzeczy ale robi je dobrze. 

Pierwotnie zmigrowałem na Garmina, po tym jak Runtastic zamknął apkę rowerową. Garmin oferuje więcej, np. ficzery jak pogoda ale żona wiecznie narzeka na synchronizację (ma opaskę). Mój Garmin zepsuł się po tygodniu - wiecznie miał problemy z synchronizacją z telefonem, pomagał restart zegarka, aż pewnego dnia się nie uruchomił. Oddałem, podziękowałem za zwrot kasy, kupiłem Polara i jestem zadowolony. Wszystkie wcześniejsze wydarzenia zgrałem sobie do PolarFlow, chociaż przeważnie tylko ślad GPS.

Faktem jest, że Garmina można fajnie złożyć w zestaw, np. zegarek z licznikiem (nawigacją) albo doładować konkretnie zegarek, chociaż uważam, że co innego trening a co innego turystyka i wolałbym mieć te dwie sprawy na oddzielnych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...