Skocz do zawartości

[Liczniki] sigma jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam kupić licznik, pewnie temat wałkowany wielokrotnie. 

Ale nie wiem który wybrać 

https://www.mediaexpert.pl/sport-i-rekreacja/akcesoria-do-rowerow/liczniki-rowerowe/licznik-rowerowy-speedmaster-5000-licznik-rowerowy-speedmaster-5000-pudelko-a

https://www.mediaexpert.pl/sport-i-rekreacja/akcesoria-do-rowerow/liczniki-rowerowe/licznik-rowerowy-przewodowy-sigma-bc-5-16

https://www.mediaexpert.pl/sport-i-rekreacja/akcesoria-do-rowerow/liczniki-rowerowe/licznik-rowerowy-przewodowy-sigma-baseline-1200

Simgma 1200 ma temperature i podświetlenie, brak menu polskiego 

Sigma 5,16 polskie menu, brak temperatury i brak podświetlenia 

Sigma 5000 najtańsza brak temperatury, podświetlenia i chyba cena do mnie przemawia. 

Ktoś z Was używa z tych liczników, macie jakieś zdanie wyrobione? 

Fajnie było by spojrzeć jaka temperatura, bo np wyjeżdżając rano, jest inna niż jak się wraca po południu. Szkoda, że nie ma polskiego menu. 

Odpinać licznik jak np stanę pod sklepem, żeby ktoś nie ukradł? Szkoda trochę by było, 60 zł żeby sobie ktoś wsadził do kieszeni i opchnął za 20 na olx... Odpinacie swoje? 

 

Czy może z decathlonu wziąć najtańszy b twin 100 licznik i też będzie fajnie się sprawował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1200 u mnie juz prawie wszystkich w rodzinie na nią przestawiłem. Niezawodna, wyraźna długo na baterii... a co Ty chcesz czytać w tym menu?

Ja osobiście jeszcze mam sigmę 800 starą juz 10 letnią, ale jakos tak trudno mi sie z nią rozstać... caly czas liczy... zdejmuję i zakładam średnio 2 razy dziennie... jakos nie mam zaufania, że choćby ktos dla złości, dowcipu czy po prostu wredności mi zabierze, a tam mam moje dystansy  itp ;) 

Dzieciaki mają 1200 i też ich uczę by nie zostawiać licznika i jak uczę odruchu przypinania roweru tak i odrazu zdejmowania licznika...

Gdyby jak ja kupowałem 800 była 1200 to bym ja odrazu kupił... a tak... strasznie przywiązuje sie do rzeczy i sigma 800 chyba posłuży mi aż padnie... cóż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chudzinki napisał:

Jesteś pewien, że 1200 nie ma polskiego menu? Sprawdź dobrze. Miałem starszą wersję i miała.

Kurcze, piszę, że 7 języków ale w tym polskiego nie ma, ale ja wiem czy to aż tak by przeszkadzało w użytkowaniu? Na plus właśnie te funkcje, podświetlenie. Podjadę dzisiaj do sklepu i się wypytam, w sumie faktycznie lepiej zdejmować..., niż jak by ktoś miał sobie z pod żabki zabrać w 3 sekundy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chudzinki napisał:

Przepraszam za mój błąd w poprzednim poście... Miało być: "Jesteś pewna;).

Raz ustawisz "pod rower" i nie musisz nic grzebać.

Nic się nie stało :)

Te tańsze czytałam, że się wieszają, resetują. Fakt, lepiej już coś porządnego kupić na lata. Mam hyudraliczne hamulce, tam po stronie tarczy się montuje, blisko jej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak kombinujesz, ale standardowo oplata się pancerz przedniego hamulca i przez podkowę amortyzatora przewija się na jego goleń - strona bez różnicy, a ustawia się tak, żeby odległość od magnesu do czujnika była jak najmniejsza, czyli najlepiej nie więcej niż 0.5 centymetra ( przy licznikach bezprzewodowych dochodzi problem zasięgu, czyli liczy się dodatkowo odległość góra - dół ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałam po stronie hamulca jest ok, łapie. 

W sklepie facet powiedział, że po stronie hamulca łapać nie będzie, tak na oko mi się wydawało, że wieksza odległość jest, ale łapie. Dziwny sprzedawca, najpierw mi doradził za dużą ramę przy mtb bo jestem na pograniczu, teraz doradził mi żeby sobie z innego sklepu licznik kupiła, chodź wiedział, że zależy mi na zegarku pierwsza strona wyświetlacza, może to pierdóła ale dla mnie potrzebna i stwierdził, że w innym modelu na pewno jest a nie było, bo dzwonilam do dwóch sklepów i powiedzieli, że nie ma. 

Facet namieszał i tyle.

Dziękuje :Djest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...