Skocz do zawartości

[Tempomat] w zestawach e-biker S-2100 i S-1100


Rekomendowane odpowiedzi


Witam,

proszę użytkowników w/w zestawów od e-bikera (lub podobnych z wyświetlacze LCD3) o sprawdzenie w "realu" oraz  informację zwrotną na temat działania tempomatu w Waszych rowerach wyposażonych w zestawy S-1100 oraz S-2100. Konkretnie chodzi mi o następująca rzecz:

Jadąc na tempomacie i naciskając hamulec lub jakiś przycisk panelu sterowania wyświetlaczem funkcja tempomatu się wyłacza.

Pytanie: Co się dzieje z funkcją tempomatu jeśli naciśnie się manetkę (aby przez chwilę jechać szybciej):

1) czy Wasz rower przyspiesza od razu a po zwolnieniu manetki wraca do poprzednio ustalonej prędkości?
2) rower nie przyspiesza a po zwolnieniu manetki tempomat się wyłącza?


Pozdrawiam, J Kaleta.

Edytowane przez JKaleta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 22:10, JKaleta napisał:

Pytanie: Co się dzieje z funkcją tempomatu jeśli naciśnie się manetkę (aby przez chwilę jechać szybciej):

1) czy Wasz rower przyspiesza od razu a po zwolnieniu manetki wraca do poprzednio ustalonej prędkości?
2) rower nie przyspiesza a po zwolnieniu manetki tempomat się wyłącza?

Jest jeszcze inaczej - pierwsze użycie manetki nic nie powoduje. Drugie użycie wyłącza tempomat i rower przyspiesza.

Natomiast przy pedałowaniu moc się zmniejsza, po zaprzestaniu pedałowania tempomat wraca do poprzedniej prędkości.

Osobiście nie używam tego ficzera - mam za mało mocy i prędkości, by jeździć po autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - czy to zachowanie (Pierwsze użycie manetki nic nie powoduje,. Drugie użycie wyłącza tempomat i rower przyspiesza.) dotyczy zestawu S-1100 czy S-2100? Ja mam dokładnie takie zachowanie w obecnie posiadanym S-2100, ale parę miesięcy temu użytkowałem S-1100 i nie jestem pewien czy tam było tak samo czy inaczej (to znaczy czy manetka od razu reagowała przyspieszeniem roweru, czy było tak jak Pan(i) opisał i jak ja mam w S-2100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JKaleta napisał:

czy to zachowanie (Pierwsze użycie manetki nic nie powoduje,. Drugie użycie wyłącza tempomat i rower przyspiesza.) dotyczy zestawu S-1100 czy S-2100?

Jest to S-1100

Zachowanie powinno być takie samo, bo jest ten sam firmware sterownika. Moc to tylko parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...