Skocz do zawartości

[pęknięcie widelca karbon]


tenei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Jestem nowy. Mam na imię Tomek. 

Zakupiłem swoją pierwszą szosę, niestety nie zdążyłem jeszcze się nią na cieszyć, gdyż podczas gruntownego czyszczenia moim oczom ukazało się piękne pęknięcie, rysa na widelcu. W modelu tym występuje karbonowy widelec. Wygląda to na pęknięcie, raczej nie rysę. Jest tylko od zewnętrznej strony, na dosyć dużej płaszczyźnie. Od środka żadnego śladu. Postarałem się aby było to widoczne na zdjęciu.. 

 

Czy to pęknięcie widelca. Może samej powłoki lakierniczej. 

Rysa ta widoczna jest minimalnie ponad klockiem hamulcowym i przebiega poziomo w stosunku do ziemi. 

Z góry dzięki bardzo za w miarę szybką informację. 

Pozdrawiam 

Pytanie czy można z tym bezpiecznie jeździć. Czy zwracać sprzęt i ubiegać się o zwrot. Kosztów. 

 

P. S. Pierwsze i ostatnie zdjęcie wykonane normalnie, natomiast 2, 3 i4 z rowerem do góry nogami. (tak dla orientacji zdjęć) 

Resizer_15897204658291.jpg

Resizer_15897204658292.jpg

Resizer_15897204658293.jpg

Resizer_15897204658294.jpg

Resizer_15897204658290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mihau_ napisał:

To jest w pełni karbonowy widelec czy alu-karbon? Jeśli alu-karbon to najczęściej mniej więcej w tym miejscu występuje połączenie tych dwóch materiałów

BTW i tak bym to zareklamował. Żeby mieć pewność trzeba to prześwietlić

No jest Alu rura sterowa w widelcu. 

Ciężko raczej, tak mi się wydaje, o rysę w takim miejscu tym bardziej że są tam załamania i osłania dodatkowo przezutka. Jest to mikro wielkości. Ale jednak. Coś się tam dzieje. 

Pytanie czy można z tym jeździć na ile to jest bezpieczne. I czy duże prawdopodobieństwo że się powiększy i będzie do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...