Skocz do zawartości

[Rozmiar] Unibike Mission


Ketrabem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i jeżeli dodałem temat w złym dziale to proszę go przerzucić :)

Od 3 lat posiadam rower Unibike Mission 29" z ramą 23". Osprzęt jest orginalny nic w nim nie zmieniałem. Zawsze odczuwałem lekki dyskomfort w plecach i bóle w kroczu po jeździe dłuższej niż 40 km. Przesunełem siodełko do przodu z myślą że moja pozycja na rowerze jest zła ale efekt jest słaby. Ostatnio miałem okazje jeździć na rowerze z ramą 19" i można powiedzieć że nie jeździło się źle przy czym pomyślałem że mój rower jest po prostu za duży jak na mnie i musiałbym po prostu kupić coś z ramą 21"  lub zmienić w nim siodełko. Jest ktoś w stanie mi pomóc jak można dopasować osprzęt aby poprawić komfort jazdy. Chciałbym pokonywać większe trasy ale jest to raczej nieprzyjemne. Dodam że mam 187cm wzrostu.
Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi - rama za duża, przymierz się do 21" .

Jeśli próbować ratować sytuację to inny mostek / może kierownica z innym wzniosem - ale czy w wystarczającym stopniu pomoże to od proporcji anatomicznych zależy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje poszukać czegoś nowego z mniejszą ramą. Teraz kolejne pytanie czego szukać jeżeli nie jeżdze prawie wogóle lasami i innymi takimi drogami i rower MTB wydaje mi się złym wyborem. Oglądam różne filmiki i czytam troche o tym i wychodzi na to że rower kross lub gravel byłby najlepszy dla mnie. Czym się kierować kupując nowy rower aby wykorzystać go w 100% bo chciałbym pokonywać dłuższe trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...