Skocz do zawartości

[Mechanizm korbowy] 113 mm na suport 111mm czy da się tak?


Magnaflow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie czy da się założyć korby które wymagają suportu 113mm na suport 111mm? Mam kasetę 9 rzędowa  i będąc totalnym laikiem próbowałem założyć korby shimano tourney które są przystosowane do 7 8 rzędow. Po założeniu okazało się że nie da się nawet zakręcić korbą bo przylega do ramy. Szukam teraz korby na kwadrat która będzie pasowała do suportu 110, 111mm i do 9 rzędow czy jest taka korba w ogóle możliwa do zdobycia? Czy da się wsadzić korbę 113mm na suport 111mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia łańcucha dla korb, które mają sugerowaną długość osi 113 mm wynosi 50 mm. Suport 110,5 mm zmniejsza tę linię o 2,5 mm  do 47,5 mm bo oś jest krótsza tylko z prawej strony.  I owszem możesz to zrobić. Jakie stopniowanie zębatek masz/ chcesz ? ( trzeba pamiętać, że przednia przerzutka, którą masz obecnie jest przystosowana do konkretnej rozpiętości - nie można sobie dowolnie zmieniać stopniowania korby - niektóre tylko pozwalają na dwie, trzy  kombinacje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mihau_ napisał:

Będziesz miał po prostu przesuniętą o 1 mm korbę w kierunku ramy także nic złego. A to czy "da się zakręcić" czy nie to już zależy od konkretnej korby i ramy. Swoją drogą suport neco to kosztuje może 20 zł

Sęk w tym że kupiłem już nowy suport, taki sam jaki był założony poprzednio. Bardziej chodzi mi oto że ten 1mm w kierunku ramy w moim rowerze może skutkować obcieraniem korby o ramę 

 

43 minuty temu, SoloTM napisał:

Linia łańcucha dla korb, które mają sugerowaną długość osi 113 mm wynosi 50 mm. Suport 110,5 mm zmniejsza tę linię o 2,5 mm  do 47,5 mm bo oś jest krótsza tylko z prawej strony.  I owszem możesz to zrobić. Jakie stopniowanie zębatek masz/ chcesz ? ( trzeba pamiętać, że przednia przerzutka, którą masz obecnie jest przystosowana do konkretnej rozpiętości - nie można sobie dowolnie zmieniać stopniowania korby - niektóre tylko pozwalają na dwie, trzy  kombinacje )

Jak już pisałem przedtem jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery więc nie rozumiem o czym mowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 32 22 pomyliłem się, ta korba którą mam wymaga 122.5mm suportu  ale nadaje się do maxymalnie 8 przełożeń. Czy jakbym dokupił odpowiedni suport to działało by to z 9 przełożeniami? 

Teraz, SoloTM napisał:

Policz jeszcze raz. Będzie albo 44/32/22 albo 42/34/24. 

 

Teraz, Magnaflow napisał:

44 32 22 pomyliłem się, ta korba którą mam wymaga 122.5mm suportu  ale nadaje się do maxymalnie 8 przełożeń. Czy jakbym dokupił odpowiedni suport to działało by to z 9 przełożeniami? 

 

A nowa ma 48 38 28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrą korbę na 110,5 - 113 mm suport :

https://allegro.pl/oferta/shimano-alivio-korby-fc-m440-dl-170mm-22-32-44t-m9-9274693723

Lewa trochę rys ma, ale technicznie jest w bdb stanie. Gdybyś jeszcze miał smarta to dostawa gratis. A tak dokupisz za około 25 pln suport do korby 48/38/28, która nie jest najlepsza i sądząc po przerzutce przedniej i po starej korbie ( 44/32/22 ) odstawałaby w dół od reszty roweru.

Do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...