Skocz do zawartości

[Nowa szosa + fitness] Prośba o pomoc w wyborze do 3500


kosodrzewina888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że z pewnością polecę forumowym klasyczkiem, ale ilekroć zagłębiam się w meandry sprzętowe, to za każdym razem mam wątpliwości z doborem nowego roweru, bo albo wyższa waga, albo hamulce tarczowe, albo lepsze opony, etc. i stąd prośba użytkowników podobnego sprzętu o pomoc w wyborze nowego roweru.

Przy wzroście 168 szukam szosówki lub właściwie roweru typu fitness do 3500 zł, choć jeśli by się okazja jakaś trafiła, to oczywiście mniej, ale o tym za chwilę.
Do tej pory jeździłem na Specialized Secteur Sport Triple, ale z uwagi na to, że dość pochopnie, bacząc na promocję wziąłem na siebie za duży rozmiar, to poniekąd zbrzydło mi jeżdżenie, męczyły mi się ręcę, etc.:(

Przed nim posiadałem coś na wzór fitness lub cross'a, na którym było mi dość wygodnie, choć był to typowy no-name, stąd też zasadnym jest dla mnie, aby powrócić do sprawdzonego typu roweru, ale wziąć już coś, nazwijmy to lepszego.

Użytkowanie: do miasta, do pracy + wycieczki na dłuższe dystanse. Kiedyś lubiłem do Czech hasać, a to trasy po ponad 200 km i z chęcią bym wrócił do takiej zabawy.

 

Obecnie waham się pomiędzy:

- Kross Pulso 2.0 - można na outlecie wyczesać go za bardzo małe pieniądze i jest to jego karta przetargowa dość mocna i mają też stare roczniki w rozmiarze "S".

- Specialized Sirrus Sport - tu przemawia po prostu "bo to Specialized", ale z nimi jest troszkę jak z Apple - jest drogi bo po prostu może być ;D

- Merida Speeder 200 - rocznik 2019 ma niezłe malowanie, spoko osprzęt i jest na outlecie za mniej jak 3k

- Canyon Roadlite Al 6.0 - 2 tygodnie temu była na ich stronie jakaś promocja i był za 2800, teraz pluje sobie w paszczę, że go nie wziąłem, obecnie górna granica kwoty, duży plus za lepsze opony, jak u konkurencji (120TPI vs 60/67 u reszty), ale nie wiem czy geometria na nim nie jest aż nadto pochylona, dosłownie jakby ktoś wziął szosę i zmienił w niej tylko kierownicę.


Dzięki za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam wielki problem, bo canyon i kross to są właśnie modele, nad którymi najbardziej dywaguje. Kross bo tani i można cupnąć starszy rocznik za jakieś 2500 zł, ale ten canyon dużo bardziej mi się podoba i zastanawiam się czy warto dopłacić kafla za lepsze opony i karbonowy widelec ;/

Wcześniej jeździłem i na aluminium i na karbonie, ale na totalnie różnych od siebie rowerach i mam dysonans poznawczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...