Skocz do zawartości

[bagażnik] MTB 29, bez otworów, karbonowa rama


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu bagażnika na krótsze wyprawy do mojego Kross Level 10.0 z 2018 roku.

Rower ten nie ma otworów do montażu bagażnika.

Zastanawiałem się nad bagażnikami montowanymi do sztycy siodełka oraz tylnych ram widelca - polecony w innym wątku na forum, ze względu na wygodę i szybkość montowania (często będę je zdejmował).
Model 1
Model 2

Widziałem też patenty na zastosowanie obejm, adapterów - wtedy mógłbym spróbować np. zamontować ten bagażnik - Kross Travelrack.
Myślę nad zakupem sakw Merida Pannier II.

Czy są jakieś przeciwwskazania co do montażu bagażnika do tylnych ram widelca, jeżeli jest to rama karbonowa?
Czy Model 1 i Model 2 wyżej wymienione byłyby Waszym zdaniem w porządku rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tzu napisał:

Czy są jakieś przeciwwskazania co do montażu bagażnika do tylnych ram widelca, jeżeli jest to rama karbonowa?

U mnie jest na ramie karbonowej, jak na razie działa.

 

2 godziny temu, tzu napisał:

czy sztycę też powinienem jakoś zabezpieczyć?

W zestawie o ile pamiętam jest gumowa podkładka, sprawdzę jak będę w domu

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł o sposobach na zamontowanie bagażnika np. w MTB 29" bez otworów

@JWO - jakim rowerem jeździsz?

Rozmawiałem z przedstawicielem Kross. Otrzymałem informację, że nie można montować elementów uciskających na ramie karbonowej i rekomendują bagażniki montowane do sztycy (maks udźwig 10kg). Moja wyprawa przebiega przez tereny leśne więc będzie telepało, przez co momentami te uciski wywierane przez obejmy będą pewnie większe.

Pozostaje jeszcze bikepacking + przedni bagażnik na amortyzator, ale średnio mi się to widzi. 
Opcję wymiany osi piasty odrzucam.

Edytowane przez tzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tzu napisał:

@JWO - jakim rowerem jeździsz?

Na składaku :).

Jest zdjęcie w wątku „ Jedna wyprawa jedno zdjęcie” na przedostatniej stronie. Sorry na iPadzie nie potrafię wkleić lnku.

Caly ciężar trzyma się na sztycy, poprzeczki do trójkąta to w zasadzie stabilizacja. Karbon nie lubi ściskania, pewnie poprzecznych sił tez. U mnie jest zamocowany akurat dość wysoko, bo sztyca jest w dolnej pozycji. Jakby się dało na samym kołem byłoby zdecydowanie lepiej. Wtedy te stabilizujące pręty byłyby blisko piasty.

Jak na razie nie pękło. Jak pęknie to będę miał zabawę z przekładaniem szpei na nowa ramę. ;). Ale myśle ze nie pęknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...