Skocz do zawartości

[Rower trekkingowy] Romet Wagant 8 czy 9?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Tydzień temu kupiłem Rometa Wagant 5 z 2018r. i byłoby wszystko ok, gdyby nie to, że miał on ramę 19" a przy 185 cm wzrostu powinienem mieć 21". Dlatego też zwróciłem go i w ramach wymiany dostałem dwie opcje:

Romet Wagant 8 w tej samej cenie, lub Wagant 9 z dopłatą 700 zł.

Tutaj właśnie jest mój dylemat, czy warto tyle dopłacać?

Rower będzie używany głównie do jeżdżenia po mieście, ewentualnie drogi gruntowe, do pracy, na zakupy i do jazdy rekreacyjnej po kilkadziesiąt km w jakieś weekendy i w wolnym czasie. 

Proszę o porady który z tych dwóch modeli wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Dostajesz w zamian powietrzny amortyzator co powinno znacznie lepiej działać. W tym tańszym jest masakrycznie ciężki uginacz. Natomiast różnica w cenie to właściwie cena tego amortyzatora na wolnym rynku. A jakby już zmieniać amortyzator to można i coś lepszego znaleźć, choć pewnie jeszcze drożej ;) 

Tylko jesteś pewien, że chcesz treking? To waży ponad 17 kg a w tej cenie (raczej tej droższej) mógłbyś mieć fitnessa ważącego 6kg mniej. Bez błotników i bagażników, choć pewnie da się je dokupić. ale różnica w jeździe byłaby gigantyczna. Fakt, że nie ma amortyzatora w ogóle, tylko czy na pewno go potrzebujesz? Jeśli tak to wolałbym powietrzny.
Przykładowo takie coś:
https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/659/speeder-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po prostu przejedź się na obu i koniecznie wpadnij w jakąś dziurę, zjedź z krawężnika, po prostu przetestuj amortyzator. Różnica w działaniu powinna być duża.
A potem pomarudź na cenę, bo u activii dostaniesz go za 600 zł.
https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/ncx/28-cali_amortyzator-ncx-drl-air-dysk-czarny-poysk-2020/871

Co prawda w droższym jest też trochę lepszy napęd ale realnie to raczej nie będzie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak, że do przetestowania fizycznie będę miał tylko Waganta 8, a ten droższy będzie zamówiony jeśli się na niego zdecyduję. Co do ceny to jest ostateczna już, nie podlega żadnym negocjacjom. Może dałoby radę się potargować gdyby nie fakt, że i tak któryś z tych modeli muszę wziąć bo zwrotu nie przyjmą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagant 5 2018 i Wagant 8 2020 to właściwie to samo, różnią się szczegółami, choć akurat w tym starszym są nieco lepsze manetki. Wydaje mi się, że lepiej wziąć ten tańszy, a potem najwyżej zainwestować w niego. Na zmiany w obu i tak można by wydać dwukrotność wartości roweru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...