Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to chyba się nie da nawigować po zaimportowanych śladach w mapy.cz. Generalnie "normalnie" też się nie da wyeksportować śladu gpx z koomota, żeby to zrobić musisz zainstalować apkę "Komoot to GPX" i przez nią można to zrobić. Znowuż w mapy.cz wgrać zewnętrzny ślad można tylko na komputerze, w aplikacji na telefonie się nie da ale jak już wgrasz na komputerze i zapiszesz w swoich mapach to trasa ta będzie widoczna w aplikacji, będzie można ją otworzyć ale będziesz miał tylko podgląd czy znajdujesz się na śladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to są minusy które mi też doskwierają. Na Komoot się fajnie planuje, możesz ciągnąć trasę rowerem gdzie chcesz a nie jak na MapyCZ usilnie pcha rowerem na około ulicami i/lub szlakami rowerowymi. Oczywiście jak już planuję na MapyCZ to zawsze pieszo i tak najlepiej bo są pokazane i trasy rowerowe i szlaki piesze, czego bardzo brakuje w Komoot, przynajmniej tym bezpłatnym. Dlatego jak planuję to dwa monitory, oba programy/mapy  ustawione na tą samą skalę i co wrzucę na mapach CZ to powtarzam na Komoot, a dlatego tak bo potem Komoot fajnie rowerowo pokazuje opcje czasowe, rodzaj nawierzchni czy dróg. Można też przełączać MTB, turystyka rowerowa czy tam gravel, i widać gdzie uważa, że będzie trudniej na dany typ roweru pokazując alternatywę. Oczywiście notorycznie Komoot mi zaniża przewyższenia. Realnie zczytane z Garmina 7X jest zawsze ok +15%, a zakładam zegarek z 3 systemami pozycjonowania jest bardziej wiarygodny. Myślę, że te apki/programy po prostu kalkulują po mapach i ich poziomicach i nie widzą realnych zmarszczek mniejszych niż tam te 10m. Ale co ciekawe odległości już się zgadzają. 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 18:56, pierotez napisał:

Chcę na chwilę wrzucić na 2 fon bez ponownego wykupu.

Masz wykupiony Pro? Jeżeli tak to możesz zainstalować tą wersję również na innym telefonie.

Pytania odnośnie abonamentu Gold w Locus: 

  1. Otwierając na kompie będę widział układ katalogów jak w telefonie? Mogę dowolnie przenosić nagrane ślady?
  2. Otwierając ślad z zapisanymi zdjęciami będę widział te zdjęcia w tym punktach, w których były zrobione?
  3. Czy po roku od wykupienia Gold`a będę mógł wrócić do wersji Pro...?

@KSikorski, Ty chyba masz wykupione Gold 🙂. Coś podpowiesz w tym temacie? 

Pytanie odnośnie Stravy: tam nie jestem w stanie sprawdzić z jaką prędkością jechałem w danym miejscu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Otwierając na kompie będę widział układ katalogów jak w telefonie? Mogę dowolnie przenosić nagrane ślady?

Tak, mając włączoną synchronizację w chmurze w przeglądarce PC widzisz te same ślady co na telefonie.

Co do zdjęć to nie wiem, nie używałem tej funkcji.

Cytat

Pytanie odnośnie Stravy: tam nie jestem w stanie sprawdzić z jaką prędkością jechałem w danym miejscu? 

W przeglądarkowej Stravie możesz sprawdzić prędkość, tętno, moc i cokolwiek tam jeszcze masz w każdym punkcie trasy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem Koomota. Kupilem full mape za 20euro. W sobote wyprobowalem. Dziala bardzo dobrze.
W Chinach uzywalem mapy iPhona, nawet na wiejskich polnych drogach dzialala bezblednie i mialem pelne zaufanie.
W Niemczech do soboty uzywalem google map i bylo slabo. Czesto prowadzil po drodze, pomimo ze obok (ale nie przy samej drodze) byla asfatowa sciezka. Malo precyzyjna dla rowerow. Dlatego kupilem Koomota :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończonej jeździe zapisujesz aktywność, można nic nie zaznaczać albo wybrać pomiędzy Workout lub Race. Sam mało co używam Stravy. Prędzej wgrywałem pliki z Garmina eTrex przez www. Zauważyłem, że przy zapisie ze smartfona, jak nie podawałem formy aktywności to nie pokazywał części danych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bastard83 napisał:

można nic nie zaznaczać albo wybrać pomiędzy Workout lub Race.

@bastard83, masz poniekąd rację i naprowadziłeś mnie na właściwe tory 😉. "Workout" jest do wyboru jako dyscyplina sportu przy zapisie i faktycznie od razu jest wykres prędkości. Ok, no to później ten sam ślad zmieniłem na "wheelchair" (nawet nie wiedziałem, że to wózek inwalidzki, a wybrałem, bo mi się spodobała ikonka...) i wykresu z prędkością brak. Podsumowując nie dla każdej dyscypliny jest dostępny wykres prędkości.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Słuchajcie mam cycplusa M1 i działa B. dobrze łącznie z przesyłaniem na strave.

Zainstalowałem drugi M1 w rodzinie. Działa, zapisuje ślad, przesyła na apke Xoss, apka konektuje że stravą. Problem jest taki że nie widać śladów na stravie.

Macie jakiś pomysł co zrobić aby ślady lądowały również na strave?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże czemu w rodzinie M1 mimo że zaconektowany do stravy jednak nie przesyła do niej tras?

 

Edyta'

Ok coś znalazłem, w manualu M1 jest zapis:

Connecting STRAVA/Training Peaks

Find Strava / Training Peaks in your personal files and clic connect. Log in Strava / Training Peaks with account and passwords (Google and Facebook account login is not suported).

 

A z tego co pamiętam to właśnie wszystko rejestrują przez konto google. Dobra mam co robić w weekend 😉

 

 

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...