Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem sobie wgrać do folderu Locusa nową mapę Polski i Włoch do korzystania offline. Mapy są w formacie .map (taki typ pliku).

Niestety - niezależnie gdzie bym ich nie umieszczał to Locus nie widzi ich jako map offline. W ogóle ich nie widzi. Poproszę o podpowiedzi jak to poprawić.

Locus to wersja 3.66.2 jeśli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię zapasową w locusie (bez map), odinstaluj, usuń folder i zainstaluj ze sklepu ponownie. Raz kupione w sklepie, posiada dożywotnią licencję. A wersję lepiej mieć najnowszą. Ewentualnie jak uparcie chcesz konkretną wersję to odezwij się na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie mogę dojść, dlaczego OsmAnd nie wygasza mi ekranu. W kontroli ekranu mam włączone "Wygaś ekran zgodnie z ustawieniami systemu". Podczas przeglądania mapy, ekran się wygasza, w moim przypadku po 15 sekundach. Dwukrotne stuknięcie w ekran wybudza go, podobnie jak naciśniecie klawisza włącz/wyłącz. Ale jak mam ustawione nawigowanie to ekran nie chcę się wygasić. Jak go sam klawiszem bocznym wygaszę to się wygasi, przy kolejnym manewrze się wybudzi, pokarze i powie instrukcje ale już ponownie się nie wygasi.

Myślałem że może  funkcja która powoduje wybudzenie po podniesieniu nie pozwala mu się wygasić, wyłączyłem ją ale nie pomogło. Mam Samsunga A52 4G i przy jeździe wokół komina nie chce mi się bawić z eTreksem. Wersja OsmAnd~ 4.3.8. Nie wiem czy coś z tą wersją jest nie tak, czy coś już było prędzej. Pojawia się np błąd że nie pokazuje śladu który nagrał, pojawia się po jakimś czasie. Komunikaty głosowe też nie działały, dopiera zabawa z opcjach Syntezatora mowy włączyły komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam komputerek rowerowy to z Osmanda jako nawigacji nie korzystam, ale pamiętam że miałem podobny problem. I to dość dawno było. Najpierw wszystko ładnie działało, ekran sam się wygaszał, wybudzał a po jakichś zmianach przez twórców już nie mogłem tego dobrze ustawić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2023 o 11:03, bastard83 napisał:

Ja nie mogę dojść, dlaczego OsmAnd nie wygasza mi ekranu. W kontroli ekranu mam włączone "Wygaś ekran zgodnie z ustawieniami systemu".

No bo z drugiej strony włączenie procesu nawigowania wymusza na androidzie nie wchodzenie w wygaszenie ekranu. Może sprawdź ustawienie dla Nawigacji. Nie wiem jak to jest w OSMAND ale w Locusie można ustawić włączanie i wygaszanie ekranu podczas nawigacji niezależnie od ustawień androida. To jest bardzo wygodne, tym sposobem telefon normalnie wygasza mi się np po minucie ale gdy korzystam z nawigowania w Locus, to przed każdym manewrem ekran mi się sam włącza i sam wyłącza np po 5 lub 10s. Świeci wtedy gdy może być potrzebne żeby kątem oka zerknąć w które lewo skręcić i szybko wygasza dla oszczędzania baterii.

Edytowane przez abra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak powinien działać właśnie OsmAnd, może ja coś popieprzyłem. W OsmAnd jest też opcja kontroli ekranu przez aplikację, ale to mi nigdy chyba nie chciało działać.

Jest jeszcze możliwość importu profilu od kolego któremu działa to poprawnie. Jeżeli nie będzie działać, to po prostu ustawienia systemu, może uprawnienia aplikacji są niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w kontroli ekranu jest włączona funkcja "Wygaś ekran zgodnie z ustawieniami systemu" to wybudza się bez wpisywania kody czy hasła przy dwukrotnym stuknieciu czy bocznym klawiszem.  Tak to u mnie działało i działa u kumpli. U mnie chyba po aktualizacji androida przestało to działać.  Jeżeli powyższa funkcja jest wyłączona to przy manewrach się wybudza bez kodu ale jak chcemy sami przejrzeć mapę bto trzeba wpisać kod. U mnie na chwilę obecną działa druga opcja. Jest bardziej upierdliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacytuję sam siebie, bo może ktoś coś podpowie:

W dniu 30.03.2023 o 14:08, chudzinki napisał:

Jakiś czas temu, może z 2-3 miesiące temu, wchodząc na osmapa.pl ukazywała się zupełnie inna mapa i dopiero w warstwach można było sobie wybrać openstreetmap. Teraz zonk - nie ma "mojej" mapy 🤨.

 

 

Gdzie znaleźć tą mapę...?

Screenshot_20230712-104634_Locus Map Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam OsmAnd czy ktoś może mi powiedzieć czemu ta linia .gpx jest tak chuda jak drucik, miałem jakieś wersje 2.x i to wszystko lepiej wyglądało. 

No i nie wiedzieć czemu nawigacja głosowa cały czas zwraca mi uwagę że jade złą trasą, mimo że zahaczyłęm żeby nie unikac nawet autostrad.

Co z tym zrobić albo: cyz jest jakiś klon OsmAnd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chudzinki napisał:

@bastard83, w Locus to ją mam, ale nie mogę jej już znaleźć w necie. Kiedyś jak się wchodziło na osmapa.pl to właśnie ona się ukazywała, a teraz brak...

Racja,  źle doczytałem. Ja widzę pierwsze dwie warstwy osmapa.pl i mapnik, ale obie to jest mapnik.

 

3 minuty temu, iks napisał:

Uzywam OsmAnd czy ktoś może mi powiedzieć czemu ta linia .gpx jest tak chuda jak drucik, miałem jakieś wersje 2.x i to wszystko lepiej wyglądało. 

No i nie wiedzieć czemu nawigacja głosowa cały czas zwraca mi uwagę że jade złą trasą, mimo że zahaczyłęm żeby nie unikac nawet autostrad.

Co z tym zrobić albo: cyz jest jakiś klon OsmAnd. 

Można zmienić grubość, kolor, nawet dodać strzałki kierunku w wyświetlanym śladzie. Masz na myśli ślad wyświetlany, czy aktualnie zapisywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...