Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, spidelli napisał:

A Ty jeździsz po uprzednio przygotowanej kresce?

Rozumiem, że w razie potrzeby, na trasie szykujesz w aplikacji na komórce nowy ślad i przez OTG wrzucasz do eTreksa?

Dokładnie tak.

Z tym że ostatnio testowałem jazdę nie po wyświetlanej kresce, ale w nawigacji (i cel nawigasji wybieram danego gpxa). Na domyślnych mapach topo wydaje mi się to czytelniejsze/ładniejsze graficznie. Szkoda tylko że nie można zmienić domyślnego (purple) koloru śladu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz to na komórce to naciskasz te 3 kropki w prawym górnym rogu, rozwija się menu, klikasz "Zaplanuj podobną wyprawę", zmieniasz, zapisujesz i masz. Na kompie też jak wejdziesz w trasę to po prawej stronie jest menu, nie pamiętam dokładnie ale gdzieś chyba drugie od góry jest coś odnośnie ponownego planowania, dajesz "Otwórz w planerze", zmieniasz, zapisujesz i też masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafiłem na ten temat, bo szukam alternatywy dla mapy.cz. Używam jej od dwóch lat, ale teraz natrafiłem na Locus Map i chyba przy niej zostanę. Mapy.cz coś zaczęły przymulać i mając zaznaczony rower MTB nieraz mi wyznacza jakieś dziwne trasy, a w Locus wyznaczając trasę prowadzi mnie idealnie jak chcę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Locus to jest nie zastąpiony kombajn. ;)

Ma jedną wadę jak dla mnie już na wstępie. Zaplanowałem trasę, ale nie pokazuje mi przybliżonego czasu trwania takiej trasy. Trochę słabe, bo wolałbym wiedzieć choćby w przybliżeniu ile taka podróż może trwać.

Zsynchronizowałem z aplikacją i trasa, która powinna trwać coś koło 6 godzin pokazuje mi, że będzie trwać w okolicach 47 godzin...

Edytowane przez Mlleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyznaczam trasę na komputerze, później w aplikacji edytuję, ale nic nie edytuję ( :D ), zapisuje i wtedy dopiero pokazuje w miarę logiczną godzinę. Różni się co prawda na każdej trasie po około poł godziny z mapami.cz , ale taki próg jest akceptowalny. Oczywiście rozumiem, że jak będę jechać z Locusem to czas się będzie zmieniać, gdy aplikacja zrozumie jaką średnią prędkością jadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam w mapy.cz też za każdym uruchoieniem wyskakuje że jest dostępna aktualizacja map offlinie? mimo że zaktualizuje to nawet jak mam odpalone mapy.cz i wygasze ekran przyciskiem power to po ponownym włączeniu ekranu wyświetla się że dostępna aktualizacja map offline. Działo się tak też na wcześniejszych wersjach aplikacji bo już dobry rok tak mam. U kogoś też tak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie o MapyCZ vs Komoot bo lubię i obu używam. Podziękowałem Locusowi bo upierdliwy ze startem jest.

Pierwsza sprawa to są miejsca gdzie np. MapyCZ upierają się w mieście jakimiś dziwnymi objazdami podczas gdy dokładnie wytyczam gdzie chcę dodając punkty. Są owszem schody po drodze, ale ja tymi schodami zjeżdżam bo jest zjazd, czy tam jak ktoś chce może zejść i nie mam zamiaru w takich miejscach 2km objeżdżać. I MapyCZ często taką manianę odwalają pomimo zagęszczania punktów. Komoot nie, wystarczy dodać punkt i puszcza schodami, ale oczywiście pisze, że tam będzie trzeba przenieść i to jest ok. Jak to zrobić w CZ nie ustawiając piechotą bo wówczas to w innych miejscach w ogóle pcha bez senu?

Kwestia druga, na żadnej z nich nie mogę wyznaczyć tak jak chcę w miejscu gdzie nie widzą szlaku czy ścieżki a ja wiem, że ona tam jest, da się jakoś te apki "zgwałcić" czy muszą być "mądrzejsze" odemnie?

Przykłady poniżej. Pierwszy załacznik Komoot z wytyczoną, obok z niewytyczoną gdzie owe schody widać no i trzecia grafika z Mapy CZ i jakiś absurdalny 2km objazd - do bani. Drugi załacznik to fragment pieszego szlaku czerwonego orlich gnizad z Mapy Turystycznej i tam nawet Komoot nie widzi ścieżki i nie chce puścić tak jak chcę, wytycza bezsensowny objazd jak Mapy CZ ustawione na piechotę!

I trzecia rzecz, Komoot - w kompie zaplanowane a na telefonie nie widzę? Po kilku dniach zobaczyłem jakieś wcześniej planowane, ale to bez sensu tyle czekać, przecież to jedno i to samo konto, one się z takimi ogromnymi opóźnieniami jakoś na apce uaktualniają?

Komoot_vs_MapyCZ.jpg

MapyCZ_Komoot_FuckUp.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mentos napisał:

I trzecia rzecz, Komoot - w kompie zaplanowane a na telefonie nie widzę? Po kilku dniach zobaczyłem jakieś wcześniej planowane, ale to bez sensu tyle czekać, przecież to jedno i to samo konto, one się z takimi ogromnymi opóźnieniami jakoś na apce uaktualniają?

U mnie działa niemalże natychmiastowo: planuję w kompie, zapisuję, odpalam telefon i trasy są ale czasami, jak to jest bardzo "świeże" to muszę przeciągnąć palcem z góry na dół żeby odświeżyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 17:31, keltu napisał:

Locus to jest nie zastąpiony kombajn. ;)

Ja Locus używam do nawigacji pieszo-skiturowo-rowerowej chyba od 8 lat. To jest najlepsza apka ze wszech miar na smarkfon, bo pozwala wiele rzeczy indywidualnie skonfigurować . Komoot używam znowu do rejestracji przebytych wycieczek i działań społecznościowych oraz inspiracji w wymyślaniu nowych tras.  Do planowania i kreślenia tras lubię PC-towy plotaroute.com.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...